Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, hogy oldjátok meg...

Macskások, hogy oldjátok meg nyaraláskor az ellátást?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 éves benti cicám, aki napi 2x étkezik szigorú kiméréssel, mert nagyon hízékony. Az évek alatt mindig meg tudtam oldani 1-2 hétre, hogy megkérjek valakit etesse és szeretgesse meg, de a “felügyelet” alatt mindig felszed magára, mert hiába mondom a szomszédnak, hogy mennyit adjon neki fittyet se hány rá. Én meg őszintén hálás vagyok, hogy egyáltalan gondoskodik róla, mert az én “luxusomat” támogatja vele, de borzasztó arra hazaérni, hogy pocakos és lusta lesz a macska, ráadásul dupla annyi táp fogy el, mint amire szüksége lenne…

A cicaovi elég drága ilyen hosszú időre, plusz nagyon antiszoc állatka, csak az embereket szereti, más cicával rettentő agresszív. Elutaznom pedig jóformán muszáj, hogy családlátogatásra menjek, de magammal vinni nem szeretném, mert az is megviselte, míg ide eljöttünk a költözéskor. (Több, mint 1000 km autóút.)

Szerintetek “humánus” megoldás lehet beszerezni egy automata etetőt és itatót kamerával, hogy nyomon tudjam követni eszik-e tényleg, adagolja-e a kaját neki? Kibírná egyedül, vagy kérjem meg mellé a szomszédot, hogy ugorjon be 1-2 naponta csak megsimogatni? Nincs más ismerősöm a közelben, főleg akiben megbíznék.

Ti hogy kezelnétek ezt a helyzetet, hogy szoktátok megoldani?



2023. ápr. 23. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A wc takarítás hogy lenne megoldva, ha nem néz rá senki?
2023. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

Hát én mindig viszem magammal. A közhiedelemmel ellentétben nagyon jól bírják az utazást.

Voltunk már hajón, vonaton, repülőn.

Az sem igaz, hogy a hosszabb repülő utakon nem engedik, hogy veled legyen az utastérben. Mindig mindenhová így utaztunk.

Még a Kanári-szigetekre is magunkkal vittük mind a két cicát. Imádták, éjjel nappal az erkélyen napoztak, aludtak, nézelődtek.

Rengeteg az állatbarát hotel.


Kell nekik chip, útlevél és egy megfelelő macska szállító.

2023. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azt eddig se takarította, arra már nem volt merszem megkérni, mikor ez is látszik, hogy terhes számára. 1 hetet gond nélkül kibír dupla adagnyi alommal, két hétre úgy oldottam meg, hogy kiraktam plusz egy wct. Lehet nem hangzik jól, de valójában ez a legkevésbé problémás része…
2023. ápr. 23. 10:35
 4/15 A kérdező kommentje:
Mint mondtam én is utaztam már vele, az útlevél, chip és oltások naprakészek, de mivel autós utazás és több, mint 12 óra, amit egyszer már megtapasztaltunk, hogy ő rémesen viseli, így egyikünket sem tenném ki ennek a traumának.
2023. ápr. 23. 10:37
 5/15 anonim ***** válasza:
32%
Soha nem hagynám így egyedül! Ha nem tudom magammal vinni, akkor ismerőst, rokont, szomszédot szoktam megkérni, hogy járjon hozzá. Nem csak az alapszükségletek miatt, hanem hogy foglalkozzon is vele egy kicsit, nem sokat, de mondjuk legalább fél órát. A macska nem csak eszik, iszik, ürít. Foglalkozni is kell vele. A macska nagyon könnyen stresszel, a hirtelen egyedülléttől meg is betegedhet simán. Az almot is rendszeresen kellene takarítani. Bocs, de ilyen hozzáállással egy szobanövényt nem szabadna tartanod, nemhogy macskát!
2023. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én se hagytam még soha így egyedül pont azért, amit említesz is. :) Hálisten még betegsége se volt az 5 év alatt, illetve az állatorvosi kontrollon csak említették volna, de évente 2x fordul elő az alom ilyen hosszú nemtakarítása is.

Szerintem az sincs rá jobb hatással, hogy túl van etetve. Szerencsés, akinek van megbízható ismerőse ilyen időkre és én is hálás vagyok a szomszédnak, de míg a szobanövénynek is káros a túllocsolás például, úgy a cicának se jó, ha dupla annyit eszik…

2023. ápr. 23. 10:52
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

#6, adagold ki te magad pici zacskókba a napi adagot. Ha fogyatékos a szomszéd, írd rá azt is, hogy hétfő, kedd,..., vasárnap, vagy számozd meg a zacsikat és a többi kaját dugd el jó mélyre.

Jobb ötletem nincs. Amúgy értelek; pl. az apámra bízni akár egy hörcsögöt is, azt jelenti, hogy a felügyelete alatt a duplájára fog hízni. Cserébe tuti nem fog éhen halni :)

2023. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez még eszembe se jutott, nagyon jó ötlet! Köszönöm. :)
2023. ápr. 23. 11:05
 9/15 jpeacefuler ***** válasza:
23%
Kint kell hagyni, hogy vadásszon magának valamit. Attól tutira nem hízik el.
2023. ápr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Kamu! Ennyire idióta nem lehetsz. Ha mégis igaz, akkor remélem legalább a szomszédnak van annyi esze, hogy kimenekítse tőled azt a szerencsétlen állatot.
2023. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!