Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vesebeteg macska kezelése mit...

Vesebeteg macska kezelése mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon idős, 18 éves cicám. Voltam vele állatorvosnál, mert fogyott, nem evett, gyenge volt, nyilván veseelégtelen /idős cicáknál gyakori/ szóval most infúziós kúrát kap. Ezzel ideig óráig fenntartható az állapota. Az orvos azt mondja persze, hogy kezelgessük így, időnként kap egy ilyen kúrát és még akár egy évet is élhet. De... Az egy dolog, hogy alkalmanként 20.000 ft és már 100.000 ft-on felül járunk. Inkább az a baj, hogy én ebben lelkileg tönkremegyek. Hónapok óta erről szól a család élete, sokat sírunk, mikor szarul van szegény, aztán reménykedünk, mikor jobban van. Most őszintén ezt meddig lehet így csinálni? Mert persze az állatorvos nem mondja azt, hogy engedjük el én meg nem bírom azt mondani, de ez borzasztó és hát az életkorát tekintve szegény így is lassan csoda, hogy él. Most tényleg, mit tegyek????

Kérem, hogy olyanok írjanak, akik átéltek hasonlót és van tapasztalatuk, nagyon sérülékeny vagyok.



#macska #veseelégtelen
2023. ápr. 21. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Elengedném. Neki sem jó, hogy fájdalmai vannak.
2023. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Én kitartanék a végsőkig. Te írtad hogy már idős is, nem sok van hátra neki így mindenképp megvárnám azt a pontot amikor az orvos mondja, hogy már nem lehet tovább húzni. Kihasználnám ezt az időt arra hogy szépen búcsúzzunk el, minden szépet és jót megtennék vele amit csak tudok, így a lelkem is könnyebb lenne utána a gyász alatt.
2023. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Én ezen a ponton elengedném, rendszeresen fájdalmai vannak, neki sem jó ez már így. Volt egy extrahosszú, szép élete, ne gyötörjétek az utolsó hónapjaiban ezzel. :(
2023. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Elengedném ha fájdalmai vannak és az állapota menthetetlen.

10 éves volt a cicám amikor el kellett altatni (nem vese miatt) hordtam csomó dokihoz, az állapota nem javult, de ilyen olyan kezelés meg hátha, teletömve fájdalomcsillapítóval meg szteroiddal, de én akkor döntöttem, hogy nem fogom szenvedtetni többet. Máig úgy gondolom egy "jó" döntést hoztam. Belenéztem a szemébe az utolsó napok előtt és láttam, hogy ő már feladta, csak a kérlelő tekintetete volt, hogy szüntessem meg a fájdalmát végre.

2023. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megmondani. A vesebetegségnek 1000 fele stádiuma lehet. Ha pár napi infúzió pat hónapra "helyre rakna", akkor nem alattatnám meg el. Ha annyira romlana az általános allapota akar a veséje akar a kora miatt, akkor meg igen.

Én egy Top10-es macskát kellett elengedjek, de csak akkor tettem meg, amikor már nem volt remény.

2023. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kitartottunk a végsőkig. Ma este rosszul lett a cica, nem tudott már járni, napok óta nem evett. Elbújt az ágy alá, lefeküdtünk mellé, szerettem volna, ha otthon megy el, de keservesen sírt szegény, úgyhogy elvittük az ügyeletre, teljesen ki volt már hűlve, az állatorvos békésen átsegítette a túlvilágra.

Azért írtam le, hogy sorstársainknak hátha segítség lesz.

2023. máj. 13. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom:( - Jól tetted, hogy elvitted a dokihoz, otthon csak tovább szenvedett volna így szegény:(
2023. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!