Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért eszik meg a...

A macskák miért eszik meg a fialásukat?

Figyelt kérdés

Van hogy a macska megfial, ês megeszi a kismacskáit.

Ez miért van?

Ez csak az első fialásnál szokott megtörténni?


2023. ápr. 20. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
2023. ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az én macskám is hasas lett végre. Várom a kiscicákat, de félő nem is ide fialja őket hanem a szomszédba vagy a padlásra. És ez a macskánk nagyon kényes, elkényeztettük. Mindig kint játszik a többivel, egész nap alszik. Lehet nem fog gondoskodni a kicsinyeiről, ezért megeszi őket. Ettől félünk.
2023. ápr. 20. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Ja, tuti el van kényeztetve azért fial a szomszédba. Pont ilyen tirpákok laknak mellettem is. A leprás pirosas, gennyes szemű "családtagként szetetett" macskájuk mindig a kertembe fial.

Ha otthon jól érezné magát, akkor nem random vadidegenekhez fialna. Csinálj neki olyan kis kuckót a sajat rakodódban, garázsodban, padláson, akárhol, ahol biztonságban érzi magát.

2023. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%

“Az én macskám is hasas lett végre.”


Mi az ,hogy végre? Tele van minden gazdátlan macskákkal. Hol menhelyen, hol az utcákon. Milliószor jobb lett volna ivartalanítani s inkább örökbe fogadni… Olyan “úri hóbortokba” már bele se menjünk ,hogy eleve nem is szabadna tudjon átmenni a szomszédhoz, nemhogy még oda fialjon.

2023. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Házban lakik a macskánk, van doboza

Korábban csak bent aludt, nem járt ki. De az utóbbi 2 hónapban megvan bolondulva azért hogy kimehessen. Az ablakban ül, kimegyek kibújik a lábamnál, és megy a szomszéd macskájához.

2023. ápr. 20. 09:06
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
És mi a francot fogsz csinálni a kiscicákkal, majd felneveled őket, képes leszel annyi macskát eltartani?
2023. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ne engedd ki.


Én sem értek egyet azzal, hogy hagyjuk a macskát fűvel-fával (tudtad, hogy nekik is vannak akár halálos kimenetelű nemi betegségeik is?), hogy majd legyenek kiscicái. És ha 8 kiscicája lesz? Mindet képes leszel etetni, ellátni, és szerető otthonba adni? Vagy csak kicsapod a kertbe, aztán lesz valami?


De ha már így alakult, és nem akarod ivartalanítani - vidd orvoshoz, kövesd végig a vemhességét. Ha megeszik a kicsiket, akkor sokszor valamilyen tápanyaghiány áll a háttérben, vagy terhesség alatt nem kapott elegendő tápanyagot, és a kiscica eleve életképtelen. Csak úgy vakon ne adagolj neki semmit, azzal több kárt okozhatsz. Vidd dokihoz, kövesd az ő tanácsát - bár én inkább már most ivartalanítanám, és ha akarok még cicát, akkor örökbefogadnék.

2023. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyse tudod rasozni a kismacskakat senkire meg ingyen sem, jobb is ha megeszi. Amint lehet, ivartalanitani kellene...
2023. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"az utóbbi 2 hónapban megvan bolondulva azért hogy kimehessen"


Persze. Mert elkezdett ivarzani. Akkor kellett volna orvoshoz vinni. Enyém is szeret kint napozni a teraszon, de amikor láttam, hogy elkezdett viszketni a micsodája, tudatosan odafigyeltem arra, hogy nehogy leléceljen addig, amíg orvoshoz nem jutunk. Volt pár zűrös napunk, amikor a szemetet is csak suttyomban tudtam kivinni, de nem is lett kismacska.

2023. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha lesz 6 macskája?


Akkor abból megöltök 5-öt? Mert igen, az ilyen "végre hasas" lett igénytelen szapisoknál az a vége.

Jaj, csak egy kellene, a maradék mehet a vödör vízbe, vagy agyonütni.


Ivartalanítani kéne a macskát nem kínozni - vagy neked jó lenne, hogyha 14 évesen tüskés pénisszel megerőszakolna a szomszéd pasas?

Ugyanis a macskanőstény pontosan ezt érzi és nem élvezetből nyávog, hanem mert kvára fáj neki.

2023. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!