Macska és kutya megismertetése hogyan?
Üdv az helyzet, hogy van itthon egy kb 7 hónapos bengáli macskam és nagyon úgy néz ki, hogy a testverem hamarosan kapni fog egy tacskót.
Ezzel csak az probléma, hogy nem tudom hogy egy ilyen kutyus mennyire macskabarat.
Hogy kene bemutatni oket egymasnak úgy, hogy ne legyen konfliktus köztük?
Lerakod őket egymás mellé, a macska előveszi az "ez meg miaf@sz" nézését. A kutya megpróbál majd barátkozni, erre a macska megpofozza. A kutya megtanulja egy életre, hogy a macskát nem érdemes abajgatni.
Legalábbis nálunk így történt 5 éve. A kutya azóta szépen megnőtt (németjuhász), de a macskától még mindig fél.
A macska nem teljesen felnőtt még, de már nem kölyök. A felnőtt macskák rá szoktak támadni a kutyákra, ha az közel megy hozzájuk. Ott csak az idő segít, meg az egymás közelébe hordás.
A kutya mennyi idős?
A tacskó eredendően vadászkutya, kotorékokba küldték be a rókát meg borzot kizavarni. Tehát a kisebb állatok támadása a vérében van. Kicsi kölyök esetén nem lesz gond az ő részéről, a macska részéről már inkább.
Felnőtt állatok esetén egy darabig külön kell őket tartani, és a macskát sokat vinni kézben a kutya közelébe.
Felnőtt kutya esetén a barátkoztatás csak úgy működik, ha a kutya hallgat rád, és ha rászólsz, nem akarja megfogni egyből a macskát. Én úgy szoktam a macskát bemutatni a kutyáknak, hogy a macskát ölbe veszem, és fogom a fejét, hogy ne tudjon hátrafordulni. Aztán a seggét odatartom a kutyának, hogy megszaglássza, azaz beazonosítsa a konkrét macskát. Közben sokszor mondogatom mérgesen, hogy nem szabad. A kutyáim ezt mindig ismerik, és tudják, hogy ilyenkor valamit tilos, de annyira érdekli őket a macska, hogy még így is nagyon erőszakosan szagolgatják, az orrukkal lökdösik keményen. Viszont bántani nem merik. Ezért fontos, hogy a macska ne tudjon hátrafordulni, mert ha közelről meglátja a kutyát, akkor életveszélyben érzi magát, és megkarmol téged, hogy elengedd, aztán megkarmolja a kutyát, és kiszalad a világból. Ha a kutya jól megszagolgatta a macskát, akkor azt fel kell tenni egy asztalra vagy valahová, és a kutyát nem engedni felállni az asztal szélére se. Hanem hagyni, hogy szokják egymás jelenlétét. A legutóbbi ismertetést követően két nap után már a kutya (foxikeverék) orra előtt mászkált a macska.
De ha nem hallgat rád a kutya feltétel nélkül, akkor ezzel ne is próbálkozz, mert ha a kutya nekiugrik a macskának, a macska először téged karmol össze.
5
Akkor az még nem veszi komolyan a vadászatot, de azért rámozdul a macskára, csak úgy játékból. A macska meg már van annyira felnőtt, hogy összekarmolja...
Nagyon jó ilyen esetben is egy asztal vagy valami, ahová a kutya nem tud felmenni, a macska biztonságban érzi magát, közben meg szokja a kutya jelenlétét.
A 4.-ben leírt összeismertetéssel érdemes megpróbálkozni úgy, hogy a kutyát is fogja valaki, mert addig úgyse nyugszik, ameddig meg nem szaglászta a macskát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!