Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska csak az érdekei...

A macska csak az érdekei miatt van az emberrel?

Figyelt kérdés
Jelen társadalomban a házi macskának érdeke, hogy keresse az ember társaságát, ugyanis élelmet és meleg otthont is biztosít számára. De mi történne, ha egyik pillanatról a másikra megszűnne minden? Az ember visszacsöppenne a vad természetbe és hideg barlangba, sátorba, vagy szellős fakunyhóban élne, és nem osztaná meg a macskával az élelmet. Ezen kívül az ember ugyanúgy szeretgetné, simogatná, vele aludna, csak nem adna neki enni. Ilyen körülmények között a macska az ember mellett maradna, vagy lelépne és visszavadulna?

2023. febr. 9. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A kutya is visszavadulna ha nem gondoskodna róla a gazdi.
2023. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Először van cicánk. Ez a cica egyáltalán nem foglalkozik az étellel különösebben, sosem kért még (ha nem kapott időben) sose vett el a miénkből. Viszont a társaságunk, hogy a közelünkben lehessen, hogy itthon legyünk vele, hogy játszunk vele, az fontos számára. De azért ez nagyon más.. hiszen nem a fajtársaival él, nem természetes macskaéletet él.
2023. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
A házi macska nagyon erősen szociális lény, igényli az ember társaságát, és depressziós lesz ha nem foglalkoznak vele. Szóval ha megfordítjuk a dolgot, van meleg lakás, kaja, de nem szólsz hozzá, nem simogatod, az rossz neki. Innen lehet tudni, hogy nem csak a kajért vannak velünk.
2023. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

"Jelen társadalomban a házi macskának érdeke", azért ne vidd túlzásba az agyalást. DD


Vidéken egészen más a macska "státusza" :)); szóval nem osztaná meg szerintem.

Megjegyzem a kutya is másként kezelt vidéken. Simán agyoncsapják a "fölös" kölyköket, és eltemetik. Idős nénit láttam, amikor ezt csinálta, aki nagyon kedves néni volt, amúgy, csak gyakorlatias volt.

Ott nem cukiságból tartják az állatokat, és malacot is levágják, a hús így kerül az asztalra......

2023. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Apám is földhözbszkodta a kismacskákat, meg a kutyákat is, én meg ott bőgtem..

De a nyulat is agyonbszta vascsővel, meg kitépte a beleit előttem.


Belőlem is hentes lett, de eddig még csak boltba melóztam, meg szalag mellett vágóhidon, a fater egy kész terminátor volt!


Nem ilyen puhány világba nőtt fel 1956 ba volt 18 éves...

2023. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
A macska,ha nincsen otthona akkor se hal éhen simán vadászik és túléli míg egy kutya sokkal jobban számít és függ az embertől.A kutya nem minden esetben éli túl kaja nélkül és ember nélkül mivel ő nem annyira vad.Ha tényleg nem adnának az emberek nekik kaját még a maradékot se akkor a kutya és a macska elvadulna és vadászna magának.
2023. febr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
A kérdés így ebben a formában a macska logikai készségét feltételezi. Az pedig nincs neki. Nem képes levezetni magának, hogy ha odamegyek az emberhez, hú, de jó lesz nekem, ellenben, ha vadon élek, tele lesz életem kényelmetlenséggel. Mindössze alkalmazkodik a körülményekhez, és ahol jó neki, onnan nem szívesen tágít.
2023. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!