Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTENÉTEK - mit csináljak...

SEGÍTENÉTEK - mit csináljak még 5 napig?

Figyelt kérdés

Ma, vagyis tegnap idehoztak egy kiscicát, még szopnia kell, szerintem max két hetes lehet, nem nagyon értek a macskákhoz, alapvetően kutyás vagyok, és most rendeltem Royal Canin Babycat Milk-et, mert gyors keresés után azt olvastam, hogy ennek a cumisüvegje használható - de lehet, hogy csak 5 nap múlva jön meg, addig is etetni kéne, DE MIVEL?

Nálunk még normális cumisüveget sem lehet kapni, nemhogy tápszert. Addig is babának való üveggel próbálhatom etetni? Ez ma délután lesz meg. Mit rakjak bele? Olyan ötlet kell, amit most meg tudok venni egy falusi élelmiszerboltban! Holnap megpróbálok normálisabb ételt szerezni neki, de az csak holnap lesz, állítólag már 3 napja egyedül van a kiscica! És holnap mit vegyek?

Másik kérdés, hogy nem lesz attól hasmenése, hogy majd ha végre megérkezik a tápszer, akkor rátérek arra?


2010. okt. 4. 05:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A tejföl - az a tej föle. Vagyis egy kicsikét zsíros lesz a cicának, és attól lehet hasmenés. Próbálni jó, de jobb lenne sovány agy hígított tej, vagy joghurt eleinte.
2010. okt. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
honnan veszed, hogy a tejfölben nincs laktóz??? :-o
2010. okt. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Lehet kapni laktózmentes tejet és tejtermékéket.
2010. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Én régebben injekciós tűvel etettem újszülött kiscicámat-persze a tű nem volt benne-, annak elég pici volt a vége, hogy beleférjen a pocijába. Az anyukája nem tudta szoptatni.
2010. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hál' isten eddig nincs tőle hasmenése, de főtt tojást szeretnék adni, mert azt olvastam, hogy 100%-os a biológiai értéke, és ez az egyetlen ilyen étel. Csak valahogy pépesítenem és vizeznem kell. Ez így rendben van?

Sikerült hozzájutnom Whiskas Catmilk-hez, ez az egyetlen macskáknak való készítmény nálunk, csak ez meg 2 hónapos kortól van. Azért megpróbáljam?


Ja igen, elvileg csaka tejben van laktóz, a belőle készült tejtermékekben, mivel savanyítottak, az előáálításkor lebomlott.


Amúgy egyik kutyám melengeti a szobámban :) ő már fogadott örörkbe macskákat, csak nem ilyen piciket, úgyhogy ezzel még egy problémát megoldottunk, ugyanis nincs melegpárnánk, szóval szerintem ellesz nálunk. :)

2010. okt. 4. 16:42
 16/19 anonim ***** válasza:

Ügyi vagy :-)

És üdv a pótmamának is.

Első kommentes.

2010. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy 6 hetes kortól, nem 2 hónapostól, és imádta. Végülis a pipetta a kedvence.


Köszönöm mindenkinek!

2010. okt. 4. 18:38
 18/19 A kérdező kommentje:

Sajnos most már hasmenése van, fel van puffadva, és hányt is. Úgyhogy holnap visszük az állatkórházba. Nem tudom, hogy a táp-e az oka (még a Whiskast kapja, a Royal Canin még nem érkezett meg), mert egyébként minden rendben van vele, nem tüsszög és nem váladékozik az orra...

Kivéve az evést... csak az ötödét eszi meg annak, amit kéne... Úgyhogy valószínűleg ki is van száradva.

Szerintem férges, mert kétlem, hogy volt már féregtelenítve, de az nem magyarázza meg az összes tünetét, szerintetek?

Nem nagyon akarom a kórházban hagyni, mert hideg van ott, ahol az állatokat tartják...

2010. okt. 5. 23:03
 19/19 MME ***** válasza:

Nálunk is ilyen az állatkórház. De kismacska esetén biztos tudnak gondoskodni melegebb helyről, ha otthagyod a macskaszállítót (legalábbis az itteni állatkórházban vagy nem volt, vagy nem volt szabad...). Szóval ha benn kell maradnia, akkor emiatt nem kell aggódnod.

A férgesség többet is okozhat ezek közül (puffadás, hasmenés), de lehet ott más is, úgyhogy jól teszed, hogy beviszed, még nagyon pici.

2010. okt. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!