Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SEGÍTENÉTEK - mit csináljak...

SEGÍTENÉTEK - mit csináljak még 5 napig?

Figyelt kérdés

Ma, vagyis tegnap idehoztak egy kiscicát, még szopnia kell, szerintem max két hetes lehet, nem nagyon értek a macskákhoz, alapvetően kutyás vagyok, és most rendeltem Royal Canin Babycat Milk-et, mert gyors keresés után azt olvastam, hogy ennek a cumisüvegje használható - de lehet, hogy csak 5 nap múlva jön meg, addig is etetni kéne, DE MIVEL?

Nálunk még normális cumisüveget sem lehet kapni, nemhogy tápszert. Addig is babának való üveggel próbálhatom etetni? Ez ma délután lesz meg. Mit rakjak bele? Olyan ötlet kell, amit most meg tudok venni egy falusi élelmiszerboltban! Holnap megpróbálok normálisabb ételt szerezni neki, de az csak holnap lesz, állítólag már 3 napja egyedül van a kiscica! És holnap mit vegyek?

Másik kérdés, hogy nem lesz attól hasmenése, hogy majd ha végre megérkezik a tápszer, akkor rátérek arra?


2010. okt. 4. 05:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is kutyás vagyok, de szerintem nyugodtan etetheted baba cumisüveggel. Remélhetőleg elfogadja.

Régen lehetett kapni gyógyszertárban cumisüvegre olyan cumit, ami olyan, mint a gumikesztyű. Tehát, puha,talán jobban belefér a szájába.

Hogy mivel etesd?

Hát tejjel, de ha korlátozottak a kereteid, akkor nincs mit tenni.

Boltban csak tejet kapsz. A pici cica nem eszik meg mást.

A szomszédunkban van egy idős néni, ő a pici cicát felforralt tehén tejjel etette. Vagy ugye azt mondják, hogy a babákat lehet kecsketejjel.... A macskákra érvényes-e nem tudom. Próbáld talán a tehét tejet higitani egy kis vizzel, ne legyen annyira zsiros.

Ha nincs, marad a bolti.

Állatorvos nincs a faluban, akit meg tudnál kérdezni? Biztos nem venné tolakodásnak.

Azért ne tömd ki azonnal szegényt, ha régóta nem evett

2010. okt. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
szegény cica! Szerencsés, hogy hozzád került. Hát, én azt mondom, patikában vegyél fecskendőt és/vagy gumikesztyűt. Valamelyiket el fogja fogadni. A gumikesztyű egyik ujját kiszúrod egy tűvel és odatöltöd neki a tápot. Kis szerencsével örömmel ki fogja szopizni. Ha nem megy, akkor óvatosan, cseppenként a szájába nyomhatod a fecskendővel. Amíg megérkezik a tápszer, addig is etetni kell, méghozzá két-három óránként legalább. Ha más nincs, átmenetileg akár a tehéntej is jó, keverj bele egy nyers tojást, úgy táplálóbb, vagy a patikában vegyél babatápszert és azt keverd ki vízzel (a babák is így kapják), csak a megadottnál picivel hígabbra, és ezzel etetsd. Átmenetileg bármelyik jó lesz. Sok sikert!
2010. okt. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
patikában vegyél olcsó csecsemőtápszert, esetleg kérj mintát, ha tudnak adni, pár napig elvan rajta a macska
2010. okt. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

szokott lenni a boltban olyan játék cumisüvegbe csomagolt drazsés cukor, azt hazsnálhatnád etetőüvegnek. Ha nincs, akkor szemcseppentőt, orrcseppentőt, vagy a hajfesték csőrös üvegét mosd ki,esetleg kérdezz körül a 9 éves lányismerőseid között babaüvegért.Vagy a nénik között régi fajta üveg cseppentőért!

Ha másnem, nejlonzcskó csücskén , gumikesztyű kisuján üss pici lyukat!

Egy kávéskanál lisztet piríts meg, de csak kifehéredésig, öntsd fel egy deci tejjel, + egy deci vízzel, forrald fel, ezzel addig etetheted, míg jobat találsz. Ha hasmenést is kap, de mégsem éhezik.

Tápszerért ne apatikába menj, hanem ahol babab van, biztos van nekik kimaradva.

Nem kell túlbonyolítani, nem fog a kaja mellett éhen halni :)

Apróra reszelt főtt tojással is próbálkozhatsz. Nme baj, ha nemtudod az ideális táplálékot biztosítani, lényeg, hoyg valamit egyen, aztán megnő hamar :)

2010. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Gyógyszertári szem vagy orrcseppentő is jó. Nem az, amit a szerhez adnak, hanem régebben külön is lehetett kapni csak azt a gumis cseppentőt. Az tuti belefér a szájába. Ha nincs olyan, mi régen -amikor lepusztult az anyamacskánk- úgy csináltuk, hogy az ujjunkat belemártottuk a tejbe, és azt dugtuk a kiscica szájába. Túl sokáig nem kellett, mert alkalmazkodóak a macskák, elég hamar rájönnek a túlélés mikéntjére.
2010. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én anno fecskendővel etetgettem a pár hetes cicust, akinek elütötték az anyját. Én használtam natúr joghurtot, kicsit hígítva, vagy még a kefír is elég jó, mert nem annyira híg, mint a tej, tovább táplálja a cicust. A tej, hát nemtom, én úgy hallottam, hogy a macskák sem tudják teljesen lebontani a laktózt, de ha nincs más megoldás....Azért sok sikert :)
2010. okt. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nincs az ismerőseid között olyan, akinek szintén kicsi cicái vannak? Hátha szoptatná az anyacica. Ilyet is sokszor szoktak csinálni, és az anyatejnél nincs jobb.
2010. okt. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Mi a pár napos kiscicát fecskendővel etettük, aminek a végére kis puha gumicsövet, gumiszelepet húztunk. Nekünk jól bevált.
2010. okt. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadja el a tápszert, akkor próbálj meg kecsketejet szerezni.

Az elárvult kisállatokat kecsketejjel szokták felnevelni.

A macskáknak való tápszerből nem esznek olyan jóízűen, mint a kecsketejből. Persze a Royal-féle azért más. A gyógyszertárba viszont tudsz szerezni fecskendőt. Azzal könnyű etetni.

De itt elolvashatod: olyan valaki írta, aki nem egy, de több tucat kiscicát nevelt fel sikeresen.

[link]

2010. okt. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Oké, köszi az ötleteket! Most voltam gyógyszertárban, és vettem egy pár gumikesztyűt, meg mellé egy pipettát, és cumisüvegre való puha gumit - valamelyik csak beválik (és az egész hihetetlen, de kijött 140 Ft-ból) :)

Remélem kivitelezhető, mert a patikus azt mondta, hogy a kesztyű és a cumi is túl vékony, majd mindjárt elválik.

Most éppen tejföllel próbálkozom, kicsit higítva, abban nincs laktóz, és ha eltalálom a megfelelő mértéket, akkor talán önmaga tudja majd szabályozni, hogy mekkora adagot akar benyelni egyszerre, remélem jól taktikázok - szurkoljatok! :)

2010. okt. 4. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!