Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sürgős! Macska ivartalanítás...

Sürgős! Macska ivartalanítás utáni probléma?

Figyelt kérdés

Egy nagyon agresszív és kinti macskáról lenne szó. Fél évvel ezelőtt elkezdtem etetni, mert nagyon rossz állapotban volt és azóta mindennap csak a kaja miatt jött és elment, simogatni szinte nem lehetett. Mivel lány, így nem maradt más mint az ivartalanítás, mert nem akartam kismacskákat minden évben.

Ma ivartalanítva is lett, csak hogy ezután jön a probléma. 10 napig kell kenegetni a varratot és figyelni rá. Csak hogy ez nem lehetséges, mert annyira agresszív hogy megfogni nem lehet.

Házban van most mert ilyenkor nem lehet kiengedni őket. De se gallért, se kenőcsöt nem lehet rátenni. Semmit sem. És sajnos nyalogatja a sebet. Mit lehet csinálni? 3-an próbáltuk lefogni, de amit művelt , az szinte lehetetlen. Nagyon vad. Persze nem az emberre vad, mert sosem bántott minket vagy harapott volna meg, hanem az a baj hogy nagyon fél. Retteg, és ezért agresszív velünk ez miatt mert azt hiszi mi bántani akarjuk. Úgy sajnálom szegényt, de így meg elfertőzödhet a seb.


Mi a megoldás? Mert erre szinten nincsen semmi..



2023. jan. 12. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

A sebeket nem kéne piszkálni, és kenegetni sem kéne semmivel. Néha ajánlanak betadinos kenegetést az orvosok, de ha bent van a cica, akkor ezt elhagyhatjátok. A gallért rátehette volna az orvos az ivartalanítás után, amíg a macska még nincs magánál, bár hozzáteszem, hogy az esetek nagy részében teljesen szükségtelen a gallér.

Az, hogy a macska nyalogatja a sebet, nem nagy gond. Még zavarja, mert nem tudja, mi történt. Ezt általában 1-2 nap után megunják, ha jól le volt kezelve az orvos által és normálisan öltötte össze a sebet, akkor nem fog ennyitől elfertőződni.

Arra kell inkább figyelni, hogy ne tépje a sebet, ne rágcsálja. Ha ezt is csinálja, akkor kell a gallér.

2023. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát hogy fogtátok meg, amikor elvittétek? Nem tudom elképzelni, hogy 3 ember ne tudjon egy macskát lefogni, legfeljebb kesztyűben.
2023. jan. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ most kicsit megnyugodtam, ha elkezdi rágcsálni vagy tépni a sebet, akkor visszavisszük az orvoshoz majd ő ráteszi a gallért, mit tényleg nem tudjuk szegényre :)
2023. jan. 12. 23:03
 4/19 A kérdező kommentje:
A hordozóba se volt könnyű belenyomni, de azért volt könnyebb mert már minimális bizalom volt köztünk. Ami ma teljesen úgy látom hogy elveszett belőle . Fél év alatt is csak némi simogatásig jutottam, szerintem a mai nap után semmit sem ér a belefektetett idő. Volt rajtunk kesztyű és férfi is van köztünk. Nyakánál is próbáltuk fogni, de tényleg olyan mintha egy tigrist akartunk volna lefogni .
2023. jan. 12. 23:09
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ugye szobakennelben van a cica, nem szabadon? Ott ellehet nyugodtan, nem tud rohangálni, felugrani, ha nem marja ki magát, nem lesz semmi baja.

Gondolj az alapítványok TNR programjaira, ott is vad cicák vannak, ugyanez az eljárás. :)

A doki meg gondolom felszívódó varratot használt, tudva az előéletét, elvileg azzal nem lesz baj. :)

2023. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az én szobámban van, van ketrecünk is de ha abba beletesszük akkor üvölt és sír, nekünk aludni kell pedig. Az a lényeg hogy amíg nem nyúlunk hozzá, csöndben van, aztán rájön a nyávogás fél óráig és megint csöndben van.

Én itt tudok rá vigyázni, csak semmilyen gallér meg ruha és ilyenek nem jöhetnek szóba.


Doki nyugodt volt, pedig mondtuk neki hogy kinti macska és agresszív. Neki könnyű volt vele mert a nyugtató hatása alatt mindenki meg tudja fogni. Mondta hogy 10 nap múlva varratszedés, csináljuk ezt meg azt, nem lesz nehéz … neki lehet nem, nekünk igen.

2023. jan. 12. 23:27
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

"Az, hogy a macska nyalogatja a sebet, nem nagy gond."



Dehogynem, a saját segglyukát is nyalja...

2023. jan. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz baja, a seb lassabban fog gyógyulni. Gallér kéne. Kenegetni nem kell.
2023. jan. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Az állatorvostól tudtok kérni nyugtató tablettát amit össze lehet törni és be lehet keverni a kajájába. Nem vagyok oda az állatok leszedálásáért egyáltalán, de annál jobb, mint hogy a seb elfertőződjön... Meg a következő alkalommal is jó lehet, mikor viszitek varratszedésre.
2023. jan. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Oriasi gond, hogyha nyalja a sebet, nekunk ebbol volt is problemank a cicankkal! Csak en hulye, ivartalanitas utan nem gallert, hanem ruhat adtam ra, o meg ruhan keresztul ejszaka szepen addig tepte, nyalta a sebet, amig a fel kulso varrat ki nem jott, illetve kemenyen be is gyulladt neki a seb.

Mutet utani elso ejjel volt ez, szoval eleg gaz volt, rohanni kellett vissza az allatorvoshoz.

Utana gallert kapott inkabb.

2023. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!