Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudtok aludni tőle?

Hogy tudtok aludni tőle?

Figyelt kérdés

Annyi mindenkinek van macskája. Nekem is van pár hónapja. Befogadtam egy 2 évest.

Eleinte csend volt.

De már hajnalban 4kor elkezdi és 6ig be se fejezi.

Direkt kaparja a szekrényt hogy felkeljek. Ha nyitva a szemem nem csinálja. Amint becsukom újra.

Nővérem mondta őt is felkelti az övé.

2 éve egy cicaval laktam . Ő soha nem keltett fel. Nem tudtam hogy ilyenek a macskák.

Gondoltam hogy külön zárom. De akkor bepisil, mert már volt ehhez szerencsém.

Nem tudom mit lehet tenni, mert más tényező is van amitől nem tudok aludni. Az nem macska . Más. De az az elalvásomat zavarja nagyon durván.

Aztán mire jól aludnék felkelt a macska.

Gondoltam lefárasztom este. Vettem lézert neki. De hiába játszom vele. Ugyanúgy felkelt.

Nagyon nehez a 3 műszak mellett még ezekkel is küszködnöm.

Visszaadni nem akarom a menhelyre. Megoldás kellene erre, de mi?


2022. dec. 29. 05:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Kaját rakjál ki neki. Meg olyan játékot, amivel csendesen tud játszani. Csinálj neki ülőhelyet az ablaknál, hogy nézelődhessen. Sok búvóhelyet, alvóhelyet, át tudjon menni máshová ha unatkozik. Legyen neki még egy macskavécé, hogy ne keltsen fel ha nem tiszta az alom és kummantani akar. Ha felkelt, akkor vedd magad mellé az ágyba. Aludjon veled, akkor majd szabadulni akar tőled.
2022. dec. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kaját szoktam adni, hiába.

Ablakba fel tud menni nagy a radiátor.

Magam mellé veszem látja hogy lecsukom a szemem elfut zörögni.

Csak akkor megy bele a wcbe ha itt a szobába. És ez tiszta.

Kiraktam a nappaliba rá pisilt a kanapéra nem ment bele az alomba

2022. dec. 29. 06:53
 3/11 A kérdező kommentje:
Van neki olyan játéka ami lóg, de nem tetszik neki. Pedig az csendes
2022. dec. 29. 06:53
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálam éjjelre ki vannak csukva a hálószobából, és füldugót is használok (nem csak miattuk). És ne érts félre, ébren mindent megteszek azért, hogy jól érezzék magukat, de éjjel muszáj pihennem. Működik. :)
2022. dec. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Füldugótól lehet oldalt fekve aludni? Nem gyullad be a fül?

Milyen fajta füldugó?

Horkolás is zavar itthon. Azt is el tudja némítani? Szükségem lenne a csendre

2022. dec. 29. 07:17
 6/11 anonim válasza:

A macskás részhez nem tudok tanácsot adni, de a füldugóhoz igen. Én már sok éve csak füldugóval tudok aludni és egyáltalán nem zavaró, az elején meg kell szokni és utána már észre sem veszed. Simán lehet oldalt is aludni vele. Nekem a legyegyszerűbb szivacsos állagú füldugóm van.

[link]

2022. dec. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Szivacsos füldugót használok, ami puha. Én is oldalt alszom, és nem zavar benne. A horkolásra nem feltétlenül 100%-os megoldás. Felénk legalábbis az a mondás járja, hogy egy igazi férfi áthorkol a füldugón 😐 Szóval azon keresztül is simán tud idegesítő lenni, de mindenképpen jobb, mint nélküle.

A 4. voltam.

2022. dec. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
92%
És igen, a horkolást is teljesen elnémítja, én ebből az okból kifolyólag használom. (6-os vagyok)
2022. dec. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Szintén füldugót használok évek óta. Macskát ha nagyon majom kizárom a hálóból.
2022. dec. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Sok macska ilyen, de nem mind.

Ahhoz, hogy téged békénhagyjon, szoktatható, de lassú folyamat. Ott főként az a lényeg, hogy hiába hisztizik, ignoráld, mert különben hamar megérti, hogy a zajongással úgyis felkelti a figyelmedet, és nyilván ez a célja. Randalírozni viszont fog ettől még.

Füldugóra plusz egy szavazat, nekem nyulaim is vannak, ők hajnalban sokkal hangosabbak, mint egy macska (rázzák a rácsot, ugrálnak, pattognak bent, rohangálnak, amibe beleremeg az egész kifutójuk, stb). Nekem a szilikonos füldugó vált be, de kinek mi.

Viszont az, hogy nem az alomba pisil, az olyan gond, amire fókuszálni kéne. Lehet stressz okozza, lehet, hogy FIC, de akár szervi gond sem kizárható. Érdemes lenne foglalkozni vele, mert ez a macskának sem jó.

2022. dec. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!