Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát hogy lehet...

Kinti macskát hogy lehet végleg bentre szoktatni?

Figyelt kérdés
Két éves cicáról van szó, sokat fázott, sokszor megverte a többi kandúr macska, tavasszal és nyaron emiatt mindig hatalmas sebek borították. Úgy döntöttem befogadtatom anyukámmal (úgy is régóta gondolkozott egy cican). Előzőleg sokszor beengedtem mikor erre járt, volt hogy nálam volt 5-6 órán keresztül és még mindig nem akart kimenni. Nagyon szeret bent lenni. Most viszont eltelt 3 nap mióta anyumnál van (emeletes panel) és anya mondja hogy esténként az ablakban nyávog. Nyilván ki akarna menni. Nappal viszont nagyon jól elvan, bújik, eszik, játszik, alszik. Ez egy múló állapot? Tapasztalatok?

2022. dec. 14. 12:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10%

Ez már állatkínzás. Sose tudnám bezárni. Az a lételeme, hogy futhat, vadászhat, bogarászhat. A csak benti macskak szinte zombik.

Biztonságossa kell tenni a kinti teret, nem börtönbe zárni.

2022. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%
10: ezért "Honapokig minden egyes nap ult az ajtoban es nyavogott."
2022. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
71%
#11 Gondolom az is a lételeme, hogy elbassza egy kocsi, meg hogy a cigánygyerekek megcsonkítják, meg megmérgezi a szomszéd. Ezek lakóövezetben élő házimacskák, nem vadmacskák az erdő közepén...
2022. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
21%
13: Még jó hogy leírtam, hogy biztonságossá kell tenni a kinti környezetét.
2022. dec. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
78%

7-es vagyok, bocsi, de most hazudjak? Honapokig ult az ajtoban es nyavogott, igen. 10 evig kint elt, nyilvan nem 2 perc volt az atallas!


De mit tudtam volna tenni? Raktam volna utcara egy 10 eves macskat akkor?

Vagy mi nem tetszik ebben? Termeszetesen foglalkoztam vele akkor is naponta, meg most is. Sokat jatszottunk, jelenleg mar 17 eves, nem igenyli annyira, de szoktunk igy is.

Szoval vilagosits mar fel 12-es, mit tehettem volna anno, hogy jobb legyen neki? Te biztosan jobban csinaltad volna,de akkor erdekelne a megoldas is :)

2022. dec. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
27%

Egy idő után az ember is megszokja, ha börtönben van, mégsem olyan jó neki.


Miért gondoljuk azt, hogy jobban tudjuk mi kell a macskának. Ivartalanítjuk, bezárjuk, és azt hisszük milyen jó gazdák vagyunk. Nekem ez nagyon önző dolognak tűnik. Persze kint lehet fázna, lehet harcolna, néha éhezne, de szabad lenne.


Melyikőtök választaná a teljes ellátást egy luxusvillában ahol egyedül lenne (oké, lehetne ott egy macskacsalád, de semmi fajtárs), mindezt ivartalanítva. Én biztosan nem. Nem igazán értem a benti cica létezését, igazából semmilyen fogságban tartott állatét...

2022. dec. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Melyikőtök választaná a teljes ellátást egy luxusvillában ahol egyedül lenne"


Ez jó nagy baromság. szerinted egy sokszor max. a második szomszédig elkóborló állat (a miénk odáig ment) ugyanolyan, mint egy embrer?


"Miért gondoljuk azt, hogy jobban tudjuk mi kell a macskának"


talán azért, mert emberek vagyunk, ismerjük a statisztitákat, látjuk, hány macskát ütnek el, vagy mérgeznek meg.


"Nekem ez nagyon önző dolognak tűnik."


mondjuk nem csodálom, hogy nem érted, ha fejben vhol még 90es években tartasz, és még az ivartanítással sem értesz egyet.


"Persze kint lehet fázna, lehet harcolna, néha éhezne, de szabad lenne."


sztem te még azt SE érted, mi az, hogy HÁZIÁLLAT.


mondjuk a kérdezőt az érdekelte, hogyan lehet bentivé szoktatni egy kinti macskát, erre te azt írtad le, hogy mennyire nem értesz egyet a benti tartással, amit a kutya nem kérdezett.

2022. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem pont az nem érti, mi az a "háziállat", aki egy félvad nomád ragadozót képes kizárólagosan bent tartani. :)
2022. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Hat az en macskam biztosan nem felvad, de nyilvan emberek kozt nott fel, nem csak ugy kibaszva elt az utcan.


En jobb szeretem az allataimat elve, mint halva, szoval nem rakom ki oket. De nem vagyunk egyformak, 18-as, azt csinalsz amit akarsz, senkit nem erdekel.

Es a kerdes se ez volt.

2022. dec. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#17 #19

Annyira imádom a hozzátok hasonlóakat, hogy "nem ezt kérdezte a kérdező" "a kérdés sem ez volt" de igazából ti sem a kérdésre válaszoltok, hanem jöttök itt okoskodni azoknak, akiknek neadjisten más véleményük van, mint nektek...

2022. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!