Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát bentről kintre?

Macskát bentről kintre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Vagy egy kis cicám, nem rég szakadt el az anyjától, pár hete van nálam.

Eddig bent tartottam őt, de szoktunk kimenni, hogy szokja. Kinti macskának szeretném, de nem mertem eddig kint hagyni őt, mert még olyan kicsi. A szomszédban is van kutya, meg nekem is van egy szintén kölyök vizslám. Vele megszokták már egymást, össze vannak szoktatva. De ugye a kutya jóval nagyobb és néha elég durva vele sajnos, akár játékból is. Szerintetek hogy tudnám kintre szoktatni? Mert sokan mondták, hogy egyszerűen tegyem ki...de ahhoz nincs szívem. Nem hatásosabb náluk is a fokozatosság? Sajnos ez az első macskám, nem igazán értek hozzájuk.

A kutyus kint van, éjszakára van beengedve, tehát kint együtt lennének. De féltem őt, nem merem kettesben hagyni vele.

Tudtok segíteni hogyan tegyem ki őt?


2022. dec. 12. 08:47
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Vizsla telen kint? Az kemeny.


Hat, kizarod, ennyi. Aztan remenykedsz, hogy a kutya es a macska is eletbenmarad, a kutya azert, mert tonkre fognak menni nagyon gyorsan az izueletei, a macska meg azert, mert ha tud koborolni, akkor ezer fele veszely fenyegeti.

2022. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
A kutyát neveld meg és tartsd bent őt is a macskával, ne kínozd szerencsétlent azzal hogy ilyen időben, meg méghidegebben kirakod. A macskának meg semmi keresnivalója az utcán, ahol meglövik, elütik, lemérgezik vagy másik kutya megfogja.
2022. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha eddig benti volt, akkor ne rakd ki a hidegre, mert nincs hozzászokva, meg fog fázni. A kinti cicák ősszel fokozatosan növesztenek téli bundát, azért nem fáznak meg a hidegben.
2022. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Vizsla kint a mínuszokban? Ejha, az szép.


Neked lehetőleg semmilyen állatod ne legyen, ha nem tudsz gondoskodni róluk. Alap, hogy röbidszőrű kutyát télen pláne nem tartunk kinn.

2022. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Legyenek kint akkor a kertben. De olyan kerítéssel amivel a macska is telken belül marad. És a minimum húgy futott házban legyenek. Külön építeni kell nekik

De az is biztos hogy a kerti kutya magányos. Inger szegény környezet egy kert a kutyának ha ninvs vele foglalkozva. A kutyák 99% el van hanyagolha ha kint tartják őket

Előbb utóbb agresszívvá is válhat egy kerti kutya. Mert csak annyi kapcsolata van az emberrel H kaját kap

A macskával meg még kevesebb kapcsolat fog kialakulni ha kint hagyod. Nem tudom az ily eke minek állat?

2022. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit félreértettek a kommentelők úgy látom :)

A kutya bent is lehet, de ő is jobban érzi magát kint. Napközbeni is beengedem őt, éjszakára pedig szigorúan bent van, pont amiatt hogy fázós. De ha ő kint akár lenni, erővel nem tarthatom bent!

És van vele foglalkozva. Naponta viszem sétálni, olyankor órákig odavagyunk, napközben is kimegyek hozzá, olyankor játsszunk vagy tanulunk.


A kérdésem inkább a macskára értendő. A legtöbb ember kint tartja a macskát, mivel a macska sokkal jobban érzi magát odakint. Pont a sok inger miatt. Én is kint szeretném tartani, mert látom rajta, hogy, kintre vágyik. Bent unatkozik, hiába játtszunk vagy akármi, azon kívül csak van magának :(

2022. dec. 13. 18:02
 7/8 anonim válasza:
100%

De azzal tisztában vagy hogy a házimacskák háziállat és nem vadállat? Vagyis koteles vagy úgy kiengedni H ne tudjon elszökni?

Imádom a macskákat, de azt is tudom, rohadt kártèkonyak

2022. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség h a macska jobban érzi magát kint. 3 macskám van, a legkisebbet 3 hónapja utcáról szedtem össze, kicsit aggódtam h hogy viseli a bent létet majd... hát, esze ágában sincs kimenni. Egy macska bent van biztonságban. Ha lenne macskabiztos kerítésünk akkor kiengedném néha őket, de mivel nincs, így kizárólag bentiek. Én már nem raknám ki ha eddig bent volt.
2022. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!