Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karma kinő újra?

Macska karma kinő újra?

Figyelt kérdés
10+ éves 10+ kg vadállat, ennek megfelelően szoktunk néha birkózni is, de egyszer úgy megkapaszkodott a karmával, hogy ugyan sikerült magát kihúznia a fogásból, de utána láttam hogy véres nyomokat hagy. Megnéztem a mancsait és hiányzott két karma. Utána pár napig be volt fordulva szegény, aztán egyre kevésbé látszott a járásán, ma már szerintem nem is emlékszik, viszont nincs meg az a két karma, hanem olyan mintha bőr nőtt volna a csonkra. Vajon kibújik még valaha a karom?

2022. nov. 15. 03:02
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
0%

a macska karma más. be tudja húzni. ebből akár ínyhüvely gyulladás is lehetett volna. de valóban nem kell mindennel orvoshoz rohangálni.

jó h betadint adtál neki. sokan cukrozzák. a cukrot a net írja. az nem jó. max a szódabikarbóna, de az csíp. tehát a betadin a legjobb.


aki bizonytalan h mit kell csinalni az egyszerűen felhívja az állatorvosát s megkérdezi. biztos h a doki is azt mondta volna h csak betadinozza stb.


amúgyis egy macskának a karmai a legfontosabbak. nagyobb stressz érte volna ha egy vadidegen vagy egy ismert doki nyúl hozzá. jobban viseli a gazdi törődését.



tehát aki bizonytalan az tanácsért hívhatja a dokit. az is legtöbb esetben azt fogja mondani h nem kell behozni a rendelőbe az állatot. csak komolyabb bajoknál. főleg bőr, viselkedés megváltozásában amikor vírus vagy baktérium vagy egyébre gyanús.



gondolkozhatnátok!

2022. dec. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!