Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska karma kinő újra?

Macska karma kinő újra?

Figyelt kérdés
10+ éves 10+ kg vadállat, ennek megfelelően szoktunk néha birkózni is, de egyszer úgy megkapaszkodott a karmával, hogy ugyan sikerült magát kihúznia a fogásból, de utána láttam hogy véres nyomokat hagy. Megnéztem a mancsait és hiányzott két karma. Utána pár napig be volt fordulva szegény, aztán egyre kevésbé látszott a járásán, ma már szerintem nem is emlékszik, viszont nincs meg az a két karma, hanem olyan mintha bőr nőtt volna a csonkra. Vajon kibújik még valaha a karom?

2022. nov. 15. 03:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem
2022. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de dokihoz érdemes lenne elvinni (már akkor, amikor be volt fordulva - a cica nem tud segítséget kérni, ők így jelzik, ha nincsenek jól) a biztonság kedvéért.
2022. nov. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%
Nem ertem, te csak ugy ulsz es nezed, ahogy szenved a macskad? Miert nem viszed orvoshoz? Megall az eszem!
2022. nov. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem ültem és néztem, kapott rá kis betadint, utána foglalkoztam a saját dolgommal, pl. pénzt kerestem amiből kaját tudtam venni neki.
2022. nov. 15. 12:06
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
A macska is a te saját dolgod, amivel foglalkozni kell. Alap, hogy van valamennyi félretett pénzed a cica számára, ha valami váratlan történik.
2022. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Foglalkozunk vele. De nem ülök és nézem. Nem teszek félre pénzt a macska számára. Ha kell neki ellátás, van rá pénz. Feltéve ha nem csak ülök és nézem a macskát. Mit tud csinálni az állatorvos, ha fáj a lába? Mármint a macskának. Várunk és meggyógyul. Ugyanez volt amikor elrepedt a lábában a csont.
2022. nov. 15. 12:47
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Varunk es meggyogyul? Milyen hozzaallas ez? Es ha egyszer nem gyogyul meg? Hogy szamolsz el magaddal; ha miattad maradando karosodasa lesz? Esetleg meghal? Csak es kizarolag azert, mert te varsz, nem viszed idoben orvoshoz. Mi az, hogy mit tud csinalni az orvos? Talan megnezi, hogy pl kell-e muteni? Kell-e neki gyogyszer? Szerinted mit tud csinalni? Es ha fajdalma van, de ezen kivul semmit nem tud tenni, attol meg nem erdemel meg fajdalomcsillapitot se? Ennyit se??


Ne legyen mar idiota baszod.

Nevetseges.

2022. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Te 7. Ez egy macska. Ha nem gondoskodnék róla, már legalább 7-8 éve döglött lenne, mint az utcamacskák általában. De ő él, semmi dolga nincs, csak heverészik, minket nyaggat, eszik, szarik. Élvezi a fűtést, szétkarmolja a fotelt, bámészkodik az erkélyen ha nem esik az eső. Megkapta az oltásokat, ki lett herélve időben, amikor gyanús volt hogy beteg, látta orvos is. Amikor kitépte a saját karmát akkor meg nem, mivel az állatorvos se tud vele mit csinálni. Én se szedtem fájdalomcsillapítót, meg nem mentem balesetire, amikor leszakadt a körmöm. Fájt, vártam, begyógyult. Kicsit nőjünk már fel.
2022. nov. 15. 13:07
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

Szóval te ilyen kemény-legény(/csaj) vagy, mert nem szedsz fájdalomcsillapítót.


Tehát akkor a macska - akinek nincs választási lehetősége - szintén legyen szíves tűrni.


Amúgy a te körmöd és a macska karma teljesen más, ne vedd egy kalap alá a kettőt.

[link]

2022. nov. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%

Hiába magyarázod nekik kérdező. Nagyon egy Toxikus közösség van itt a gyakori állat részlegén. Elvárják, hogy havi szinten több százezret költsenek a gazdák az állatokra és ha kihullik 1 szőrszál már rohanj vele orvoshoz. Ezért nem is teszek fel ebben a kategóriában kérdést.

Látod egy karom leszakadást már úgy démonizálnak mintha belsővérzése lenne és mindjárt meghal.

Én sem rohángálok minden sz@rért állatorvoshoz és már 13 éves a kutyám és köszöni szépen semmi baja.

2022. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!