Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyre jobban megy a pórázra...

Egyre jobban megy a pórázra szoktatás, de hogyan kell sétáltatni a cicát?

Figyelt kérdés

Kiskora óta szoktatva van a hámhoz, már azt is egész jól tűri, ha a kezemben van a póráz, viszont nincs kert, ahol gyakorolni tudnánk. A lakásban meg persze más.

Eddig csak a kutyámat vittem sétálni, gondolom, egy macska nem fog velem együtt sétálni meg irányt változtatni, ha kérem rá? Csak hagyni kell őt magától menni amerre akar, vagy azért taníthatóak arra, hogy legalább valami útirány legyen? :)


Még sosem volt kint (7 hónapos), úgyhogy először gondoltam csak lerakom a parkban, és hagyom, hogy hozzászokjon a zajokhoz. De aztán ha már komfortosan érzi magát kint, arra gondoltam, kisebb-nagyobb köröket tennék vele a környéken, hogy ne mindig bent legyen.



2022. okt. 29. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy.
2022. okt. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is 7 hónapos a cicám, a hámot már teljesen megszokta és mi a lépcsőházban szoktunk sétálni. Ami nagyjából annyiból áll, hogy végigszaglássza a lábtörlőket, növényeket, én meg követem és állok mellette. Nagyon élvezi. Szerintem ez szoktatásnak teljesen jó, aztán majd tavasszal, ha már amúgy is jobb idő lesz, akkor megpróbáljuk kint is.

Arra próbáltam már rávenni, hogy sétáljon mellettem meg arra jöjjön, amerre én akarom, de eddig nem sok sikerrel. Valamennyire biztos tanítható, de szerintem az nem reális elvárás, hogy úgy tudd sétáltatni, mint egy kutyát.

2022. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, #2, a lépcsőház jó ötlet! Persze, nem is várom, hogy kutyaként jöjjön, csak elfogadnak-e egy kis iránymutatást, hogy legyen valami konkrét útvonal, vagy tényleg csak megyek utána kint ahogy épp neki kedve van. Már persze ha kint is elfogadja, hogy a kezemben van a póráza vége. :)
2022. okt. 29. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Macskát nem sétáltatod, csak követed - persze kontroll jelleggel, nyilván, ahová nem mehet, oda nem engeded.


Ellenben ha rászoktatod, kérni fogja, szóval rendszeres program kell legyen, ennek tudatában vágj bele.

2022. okt. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
En csak a seta reszehez tudok hozzaszolni. Itt nalunk rendszeresen setaltatnak benti cicakat. Ami abbol all, hogy kezben kiviszi a cicat (persze a ham meg a poraz mar akkor is rajta van), majd egy szimpatikus helyen megall, leteszi a cicat, es hagyja hogy szaglasszon meg ismerkedjen a kinti vilaggal. Aztan felveszi megint, tovabb mennek, es ott is leteszi egy picit. A cicat nem lehet ugy setaltatni mint egy kutyat, de persze ra fog jonni, hogy milyen jo is kint, igy kesobb igenyelni fogja rendszeresen.
2022. okt. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Miénket egyszer kivittük, utána meg akart szökni és napokig nyávogott hogy engedjük ki.

A pórázas séta elég nehézkes, plusz kicsit összezavarodik hogy most benti vagy kinti cica e.


De egy próbát megér persze, minden cica más.

2022. okt. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!