Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnám elhelyezni a...

Hol tudnám elhelyezni a macskaalmot?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám. Pincsi. Sajnos ő szereti csócsálni a cicakakit és manapság már külön az almot is. A régi cicánknak a mosógépre raktuk az almot.

De a mostani cica nem hogy a mosógépen még a fürdőben se hajlandó elvégezni a dolgát. Azt lehet tudni róla hogy örökbefogadott cica 1 éves. Most van nálunk kb 1 hónapja. Amikor rá tettem a tetejét az alomnak akkor se akart belemenni. Magasítani kellene fokozatosan, de hogyan?

Tényleg a mosógép lett volna most is jó..

Amikor beraktam a fürdőbe az almot nem ment be hanem ágyba vizelt meg a kanapéra.. pedig akkor a földön volt.

A kiskutyámnak nem tesz jót az alom. Múltkor nagyon sokat hányt meg feldagadt az arca. Valószínű az alomtól..

Nappal mikor dolgozunk külön vannak zárva. De amikor otthon vagyunk nyitva van a szoba ajtó. Nem zárhatom ki a kiskutyát mert akkor meg bevizel a magány miatt, ugyanis mikor nem foglalkozunk vele a szorongása miatt beszokott.. ez már csillapodott, ezért nem akarnám kizárni..

Amikor örökbe akartam fogadni 1 cicát akkor nem tudtam hogy ezzel gondok lesznek. Mondom ott a mosógép.. mit lehetne tenni???


2022. okt. 17. 15:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sajnos amikor alszunk, akkor nem tudunk figyelni a kicsire így van lehetősége megenni azt amit nem kéne..
2022. okt. 17. 15:21
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A kutyad eszi a macska uruleket, es a macskaval van baj??? Na ne szorakozz mar...
2022. okt. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Neveld mar meg azt a kutyat basszus! Kerd trener segitseget, mert egyedul ez nem megy. Ha te megtiltod neki, nem kene megennie, mar ha hallgatna rad. Az se oke, hogy szorong, ezen dolgozni kell, nem rahagyni.


Amugy ideiglenes megoldasnak valaszd el ilyen babaraccsal oket. A macska konnyen tud kozlekedni, mert at tudja ugrani, de a kutya nem tud oda bemenni, ahol az alom van.

De ez nem igazi megoldas es nem helyettesiti a nevelest persze.

2022. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja amugy igen, ezt nem art tudni a macskakrol, hogy NAGYON kenyesek az alomra. Az, hogy az egyik hajlando volt a mosogep tetejere menni, csak egy dolog, attol meg a masik macska kozel se biztos, hogy ilyen lesz.

Nalunk speciel az se mindegy, hogy milyen fajta az alom. Ha nem a megszokottat veszem, mert epp nincs a boltban, akkor maris nem megy bele :D


Nalunk zart macska wc-van, igazabol ezt ugy tudta megszokni, hogy honapokig nem tettem ra az ajtot, mert attol felt. Nalunk is eleri a kutya az almot es mivel kistestu, siman be is tudna menni, probalkozott is, de le van tiltva rola.

2022. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Macska nem ugrik így a rácsot se ugraná át
2022. okt. 17. 17:55
 6/11 A kérdező kommentje:

Volt már macskám meg nővéremnek is pár és általában oda vizeltek ahol az alom volt. Ha hetente átraktad akkor hetente oda . Megtalálta. Nem problémázott.

Az tény, hogy nem mindegyik fajta alomba ,de az már más kérdés.

Nemhiszem, hogy a kutyámat kellene bántani. Azért szorong, mert 3 műszakban dolgozom és addig senki nincs vele. Szereti a cicákat. Jó lett volna neki egy cica társ, de így hogy eszi az almot külön kell zárni és megint csak egyedül marad.

Meg ismerem a kutyám, néztem kameráról. (Volt otthoni kamerám az előző lakásban). Megtiltottam neki valamit nem is csinálta. De! Ahogy kiléptem az ajtón szinte az volt az első. Igazából azt mondják,hogy olyan a kutya mint a gazdája. Nem véletlen.😁

Nem eszi az almot ha szólok neki, de amint nem figyelek oda megy.

2022. okt. 17. 18:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az volt a kérdés, hogy a kutyát neveljem e vagy sem. A macskaalmot kérdeztem , hogy hova tegyem hogy ne férjen hozzá😊😊
2022. okt. 17. 18:19
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha az almot nem tudod magasra tenni, az ajtot nem tudod becsukni, a racs se johet szoba, akkor asszem ez ennyi 😊😊
2022. okt. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valami megoldás biztos van..
2022. okt. 17. 20:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg nem normális a kutyád viselkedése. Megfegyelmezed? Jelzed neki h ott ő nem lehet, amit csinál azt nem szabad?? Okos állatok, taníthatók. Az almot meg próbáld leváltani más fajtára, lehet az is probléma. Vagy nagyobb alomtálca?
2022. okt. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!