Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

Volt már egy korábbi kérdésem azzal kapcsolatosan, hogy hogyan tudnám összeszoktatni a kutyámmal a talált cicát. Jól alakul, de: ha “olyanja van” akkor a kutyámra fújtat. Viszont ha kajával hívom őket, odajön és egyáltalán nem zavarja a kutyám jelenléte. Úgy adom nekik a kaját, hogy egyszerre kapják, és még a fejük is összeér. Olyankor nem fújtat, dorombol.


De ha csak úgy a közelébe megy a kutyám, puffog meg mindent csinál, holott nem hinném hogy annyira félne már tőle.


Ma is kicsit kiengedtem, nem sokkal később az ajtóban állt, be akart jönni. Beengedtem, felvettem kézbe, látszólag örült nekem. Közben a kutyám is odajött megszaglászni. Akkor bezzeg nem zavarta. Mindig akkor ellenségeskedik, amikor a legjobb sora van, vagy hogy is mondjam… De ha valami kell neki, akkor már nem is fröcsög a kutyámra.


Jól gondolom, hogy ez már csak hiszti nála? Mit tudnék vele kezdeni?


2022. okt. 12. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Már a másik kérdésednél is elmondtuk, hogy fokozatos összeszoktatás kéne. Az nem fokozatos összeszoktatás, hogy egy tálból eteted őket, és reménykedsz, hogy nem tépik meg egymást.


Nem, ez nem hiszti. Az állatok eleve nem tudnak "hisztizni". A macskád végtelenül stresszes és frusztrálja a másik jelenléte, és ennek a frusztrációnak csak így tud hangot adni.

Azért ne lepődj meg, ha egyszercsak túlcsordul a bizonyos pohár és egymásnak esnek...

2022. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1# Egy szóval sem említettem, hogy egy tálból etetem őket. Odahívom magamhoz mindkettejüket és maguktól jönnek, ilyenkor kapnak jutalmat. Fokozatosan szoktatom őket. Eleinte ezt meg sem próbáltam, 3 napig csak a kezemből nézegette a kutyámat, majd kapni kezdte a jutalomfalatot mindkettő. Utána ez úgy ment, hogy az ágyon voltak, és nem kellett fognom a cicát. Majd jött az, hogy akkor hívom őket, és mindketten odajöttek hozzám. Az elején a cica látni sem akarta a kutyámat. Ez a változás másfél hét alatt történt meg.
2022. okt. 12. 12:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Van ez így, szüleim macskái 10+ éve ezzel szórakoznak, néha fújnak egymásra, utána meg összebújva alszanak. :D
2022. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Ez nem hiszti!! Az allatok nem hisztiznek, szimplan szarul erzi magat a kutya kozeleben. Nyilvan ha kajat kap, akkor ezt leszarja; a kaja, azaz a tuleles mindig fontosabb.


Hat igazabol mostmat szerintem csak a varakozas marad. Lehet meg a vegen megkedvelik egymast, de ha nem is lesz igy, akkor jobb esetben megtanulja elkerulni a kutyat. Rosszabb esetben egymasnak esnek,de ez remeljuk nem jon el.

2022. okt. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Aki szerint ez nem hiszti, az sosem tartott még elkényeztetett, anyuci pici kislánya macskát.

Nekem van szerencsém egynek a gazdája lenni. Hárman vannak, egyikük süket. Van, hogy a hisztikirálynővel világi haverok, játszanak, szétszedik együtt a lakást, meg olyan is van, hogy a hisztikirálynő már akkor fújtat, ha csak ránéz a süket cica, és most nem túlzok. Semmit nem csinál szerencsétlen, csak elmegy mellette, leül mellé tisztes távolságra, stb. de ez fúj. Van, hogy már a harmadik cicámat idegesíti az indokolatlan fújtatás és ő kergeti meg a hisztist, hogy halgasson már el, pedig őt rettentő nehéz kihozni a sodrából.

Semmit nem tudsz vele igazából kezdeni, én van, hogy rákiabálok az enyémre, hogy elég legyen, meg rondán nézek rá, ha már nagyon elegem van belőle, olyankor felhúzza az orrát és elvonul valamelyik dobozába.


De csak akkor szólj rá, ha látod, hogy nincs semmi oka a hisztire. Ha a kutya cseszegeti, akkor jogos, hogy valahogy jelezni akarja, hogy most ne, köszi.

2022. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5# Kutyám ránézni is alig mer. :D Meglátja és fújtat. Ha éppen nem teszi, kutyám megszaglássza. A kettő között 5 perc is eltelhet. Innen gondolom, hogy valóban csak flegmáskodik.
2022. okt. 12. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!