Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák miért nem félnek a...

A macskák miért nem félnek a dörgéstől?

Figyelt kérdés
Vannak macskáim, de egyikük sem fél, amikor vihar van. Ellenben a kutyám azt sem tudja hová bújjon a házban, annyira fél a dörgéstől. Gondolom azért, mert mivel érzékeny a hallása, bántja a fülét a hangos zaj, amikor vihar van. Meg a legtöbb kutya fél is a dörgéstől. De a macskáim nem mutatnak semmiféle ijedtséget, vagy rémültséget ha vihar van. Konkrétan le se sz.rják, hogy dörög-e vagy nem. Abszolút nem foglalkoznak vele. Pedig a macskáknak is van olyan jó hallásuk, mint a kutyáknak. De ők mégsem félnek tőle. Legalábbis az én macskáim egyáltalán nem félnek tőle, nem tudom más macskák félnek-e a dörgéstől. Nyilván tudom, hogy van olyan kutya is, amelyik nem fél a dörgéstől, csak nekem fura, hogy a macskák nem félnek, a kutyák pedig igen.

2022. aug. 30. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Mert a macskák azt is a tulajdonuknak gondolják :D vagy hogy értük ünnepel az ég :)

De amúgy nem tudom, csak gondoltam elfér egy kis humor is

2022. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicáink is magasról tesznek rá.

Emlékszem amikor kicsi ember voltam, rettegéssel, szorongással töltött el a vihar hangja, elgondolkodtam vajon a kutya is hasonlót érezhet -e.

2022. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyes, igen lehet, hogy valami ilyesmi járhat a fejükben :D
2022. aug. 30. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám nagyon fél tőle:)

Meg a tűzijátéktól is.

2022. aug. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A néhai macskám tűzijátéktól, porszívótól és a dörgéstől is annyira félt, hogy órákra elbújt a lakás olyan zugaiba, amikről előtte nem is tudtam, hogy létezik.
2022. aug. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

Ha a gazdája "elvárja", akkor a kutya meg a macska is fél, ha meg nem lesi, hogy fél-e, akor természetesnek veszi.

Egyetlen állat sem fél a természetben a dörgéstöl vagy villámlástól, a gond akkor van, ha nem tud megfelelö helyre biztonságba vonulni, azaz nincs magánterülete.

2022. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem félős cicám van, minden váratlan zajtól megijed. Aztán összeszedi magát. Tűzijátékot utálja, az hosszú ideig tart.
2022. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként azt tapasztaltam, persze biztos vannak kivételek, hogy a kinti cicák félősebbek, elővigyázatosabbak, mert túl kell élniük.

A miénket az utcáról fogadtuk be, retteg mindentől, porszívó, villám akármi.

De egy ismerősünké aki tenyésztőtől vette, lakásban nevelkedett, egyáltalán nem fél semmitől. Tűzijáték is robbanhatna mellette.

2022. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!