Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Középkori macskák hagyhatták...

Középkori macskák hagyhatták magukat simogatni?

Figyelt kérdés
van pár külsős szomszéd macskánk akik csak zabálni járnak igazából hozzánk maradékot, de abból szinte mindent, de még ilyen viszonyban sem engedik hogy hozzájuk nyúljunk, akármilyen közel merészkednek a legapróbb érintésre mennek el. szóval mikor még csak azért tartották őket hogy pusztítsák az egereket és patkányokat, és nem tudom hogy külön etették-e volna őket, ugyanúgy nem volt ilyen hogy ember simizzen egy cicát? ha mégritkábban került közös kontaktba
2022. aug. 15. 22:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem hagyták. II. Ramszeszt is megharapták amikor megpróbálta.
2022. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos volt akkor is olyan, aki jobban kedvelte a macskáját, időnként szeretgette (pl hajókra vitt macskák vagy a gazdagabbak által hobbiból tartottak) vagy olyan macskák, amik természetükből adódóan barátságosabbak, de sokkal nagyobb volt a természetes szaporulat és szabadabban éltek, kb mint a mai kóbor macskák.
2022. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nekem azért fura mert néhány macsekgeneráció alatt azt tapasztaltam hogy random a viselkedésük. volt olyanunk pár éve, szintén nem saját macska csak idejárós aki bújós barátkozós volt, míg a legtávlságtartóbbak is előfordultak, pedig a hozzáállásunk ugyanaz volt
2022. aug. 15. 22:25
 4/14 A kérdező kommentje:
tudom amúgy hogy érdekből csinálják és nem kell belelátni semmit, csak fura hogy van aki megmarad kis vadócnak, míg másból mit hoz ez elő
2022. aug. 15. 22:27
 5/14 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Vannak olyan középkori festmények, amik a gazdájukkal ábrázolják a macskát, pl: [link]

Tehát akkor is voltak házikedvencként tartott, dédelgetett, simogatott macskák.

Meg nyilván voltak pusztán egérfogók is.

Pont mint ma: akkor is az emberek sokféleképpen viszonyultak az állatokhoz.

2022. aug. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne hagyták volna? Nem értem az összefüggést.
2022. aug. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos voltak. Például volt az ókorban egy fáraó akinek a macskáját bebalzsamoztàk és külön szarkofágba tették és még a fáraó örökösének is ki volt nevezve. Biztos engedte magát simogatni.
2022. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
" szóval mikor még csak azért tartották őket hogy pusztítsák az egereket és patkányokat" Muraszaki Sikibu írásaiban fennmaradt hogy több mint ezer éve a császári udvarban udvarhölgyi rangja volt nem egy macskának, a császárné kíséretében is volt hivatalosan odaválasztott macska. Úgyhogy baromi rég lehetett amikor csak egerészésre tartotta mindenki... Nyilván volt régen is akinek fogyóeszköz volta macska, és valószínűleg több mint ezer évvel ezelőtt is volt ahol megbecsült családtag volt a cicus. (az egyiptomi macska-kultusz nyilván külön téma) Szerintem nem kor, hanem emberfüggő volt hol lehetett cicát simogatni
2022. aug. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ókori Egyiptomban megbecsült állat volt a macska, de a középkor egy szakaszában megfordult a macska megbecsülése, mivel az emberek azt hitték, boszorkány. Így akkoriban annak a macskának volt nagyobb esélye túlélni, ami félős volt, és nem ment oda egy ciccegő emberhez.
2022. aug. 16. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá hogy ez csak a primitív, vallás uralta Európában volt így. A keresztények agybaja volta boszorkányüldözés, és a macskák kínzása- megölése. Meg is lett az eredménye a pestisjárványok formájában.
2022. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!