Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valami tipp esetleg?

Valami tipp esetleg?

Figyelt kérdés

Hát lehet kicsit későn, sőt, biztos már későn írok, jelenleg itt ülök az állatorvosi rendelőben, és várom, hogy mi kerüljünk sorra, a 2 éves cicusomat hoztam ivartalanítani. Igen, tisztában vagyok, hogy a dolgokat nem a legjobbak szerint csinálom, de ma került erre sor, én is tegnap tudtam meg, hogy hozhatom akkor a cicust ivartalanítani. Már kétszer szült, legutóbb kb 4 hete. Három kis cicusnak adott életet, akik még szopiznak. Gondoltunk arra is, hogy még a mami pihenget, addig szerzünk kecske tejet, ami elvileg a cicák tejéhez a legjobban hasonlít, és addig kis fecskendőből, vagy cumisüvegből etetgetjük őket, meg hát már lassan meg kell nekik a cica kaját is ízlelniük.

Nagyon félek, hogy mi történhet.

Esetleg tudnátok tanácsot adni, ilyenkor mit kell, mit nem kell csinálni a cicussal ivartalanítás után?



2022. jún. 16. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosnál vagy, majd elmondja ő pontosan mit lehet és mit nem. Ne innen várd a segítséget mert nem hiszem, hogy sok állatorvos van itt.
2022. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem gondoltam, csak szerintem vannak itt olyan gazdik, akiknek a macskája már át esett ivartalanításon, és tapasztalatok alapján gondoltam esetleg pár tippre, egyértelműen az állatorvos tanácsai mellett.
2022. jún. 16. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is át esett rajta, de ő neki még nem voltak kölykei, emiatt nem írtam direkt mert nem tudom, hogy bármi köze van-e a kölyköknek hozzá. Hülyeséget meg nem akartam. Nyilván jó indulatból írtam, az 1-es voltam.
2022. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad kiengedni a macskat legalabb 10 napig, az elso 1 napban folyamatosan mellette kell lenni, mert kaba lesz meg egy darabig, utana levo 2-3 napban is nagyon kell figyelni ra, hogy ne ugraljon. Hanyas es bepisiles elofordulhat, teljesen termeszetes, ne ijedj meg. Galler vagy ruha legyen rajta folyamatosan, mert piszkalni fogja a sebet. A ruhaval kapcsolatban azert ovatosan, az en cicam tepte le magarol, igy kicsit belekapott a sebbe is, ezert nalunk maradt a galler. Utalta, de kibirta, nem lett lelkibeteg tole.


Kolykokkel kapcsolatban oszinten szolva nem tudom, hogy mi legyen, valoszinuleg abszolut kulon kell oket zarni jo par napig, nehogy kart tegyenek a mama sebeben, de majd az orvos elmondja.

Szerintem inkabb macskatapszert szerezz be, kinald oket azzal, de mellette mehet mar nekik valami jo minosegu konzerv is.

2022. jún. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A cicák nagyon rondán ébredenek altatásból addig ne engedd ki a boxból- ha abban van- dülöngélnek, nyávognak, leeshetnek.. vigyázz rá.
2022. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, túl vagyunk már rajta, még mindig alszik. Köszönöm szépen a tanácsokat, hálás vagyok érte! ❤️
2022. jún. 16. 15:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom, hogy megcsinálta a doki, szoptató anyamacskát nem szokás ivartalanítani... csakis az elválasztás után.
2022. jún. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az a fura, hogy kiadta ugy a macskat, hogy nem ebredt fel. Ez veszelyes.

Persze a mienk is kaba volt, sokat is aludt kesobb, de legalabb mar ebren volt, amikor hazavittuk.


Egyebkent megcsinaljak a mutetet szoptatos macskanal is, foleg akkor, ha a gazdi annyira felelotlen, hogy keptelen bent tartani a kiscicakkal egyutt. Mert ilyenkor mar gyakran siman tuzelnek sajnos par het utan, hiaba szoptat.

2022. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezt a cicát be fogadtuk. Addig az utcán élt, nyilván ezután is vágyott a kinti létre. De a macska egyébként sem benti állat.
2022. jún. 16. 20:52
 10/10 anonim ***** válasza:
De, a macska benti állat, és nem, a kóbor vágyik legkevésbé kintre, mert nagyon jól tudja, milyen fázni, éhezni, rettegni.
2022. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!