Hogyan tudok segíteni a macskámnak a szülés idején?
Ha már elindult a szülés, a nyugalmat biztosítsd neki. Tegyél mellé friss vizet. Figyeld a folyamatot, és ha úgy érzed, hogy elakadt, akkor kérjél orvosi segítséget.
Ha még nem, akkor készíts neki vackot - dobozt, puha ruhákkal kibélelve - egy nyugis, biztonságos helyen.
(Nem biztos, hogy ott fog elleni; lehet, hogy az ágyneműtartódban..:)
És igen. Ha már nem szopnak a kicsik, akkor ivartalanítás. Vigyázz rá addig is, mert szoptatás alatt is megvemhesülhet.
Hallgass a mamára, figyeld őt. Ha az egyedüllétet igényli, akkor csak óránként nézz rá, hogy minden rendben van-e. Ha nyugodtabb, amikor mellette vagy, akkor maradj ott. Egyik cicámnál végig ott kellett legyek. Simogattam, beszéltem hozzá, máskülönben ideges lett, le-fel sétált és nyavogott.
Készíts neki kuckót nyugalmas helyen. Pl egy kartondoboz, ami nem túl nagy, de kényelmesen elfér benne. Legalább 2-3 törölközőt tegyél bele, mert elég sok nedvességgel jár az ellés. Az elején cseréld alatta naponta, akár többször is, mert átázik, elpiszkolódik.
Állatorvos telefonszàma legyen kéznél.
A kiscicàk hat hetes koráig létfontosságú az anyatej, az ivartalanítás után pedig van esély arra, hogy elapad a teje, vagy a seb miatt nem engedi szopni a kölyköket. Ellés utáni hatodik-hetedik hétre már kérhetsz időpontot ivartalanításra.
Két cica ellett nálam, amikor a kölykök betöltötték a hat hetes kort, mentek az anyák ivartalanításra. Egyikük 8 hétig, másik 6 hónapig szoptatott. A szoptatás befejeztét szerintem nem érdemes megvárni a műtéttel. Utóbbi cicamama már ellés után 2 héttel újra tüzelt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!