Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mennyire embertelen?

Ez mennyire embertelen?

Figyelt kérdés

13 evig volt macskank,sajnos daganata lett, el kellett altatni .


Ugy gondoltam hogy kell egy cica a lakasba,es befogadtunk egyet.


Se nem moszakszik,mindent osszehany,osszekakal, nem birunk vele.


Jon a tavasz es arra gondoltak,hogy itt a kornyekunkon van egyetem,ott eleg sok macsek van,etetik oket,van haziko stb.


Ha oda kivinnem,hogy ott elljen az embertelen dolog?


2022. febr. 23. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem lenne embertelen. Nekünk is volt egy macskánk, amelyik egyáltalán nem volt alkalmas arra, hogy benti macska legyen, így ki lett rakva az utcára, biztos sokan jönnek azzal, hogy milyen kegyetlen vagyok még stb, de higgyétek el, hogy az nagyon rosszindulatú macska volt.
2022. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
80%
igen az. befogadtad az állatot és számít rád. rád van szorulva. az a minimum hogy keresel neki egy másik helyet és a leendő tulajdonosnak elmondod milyen problémák voltak vele.
2022. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Ez a macska beteg, nem tunik fel neked? Tessek elvinni allatorvoshoz!!

Igen, embertelen lenne kirakni, de igy, hogy beteg, foleg, mert a biztos halalba lokod ki.

2022. febr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Kérlek, hogy ne rakd ki, még akkor sem, ha etetik őket. Rád van utalva, számít rád. 🥺
2022. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Ha csakúgy az utcáról befogsz egy ki tudja honnan jövő macskusz büdöszkuszt, ne csodálkozz, valszeg mindenféle betegséget összeszedett már. Macska meg sohasem "KELL", nem létfontosságú dolog.
2022. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Felelőtlen dolog lenne, nem azért fogadtad be, hogy most kidobd. Nem is biztos, hogy jól elélne ott, összevernék a többiek, betegséget kapna el tőlük stb. Minimum másik gazdát kell neki keresni, vagy állatvédők segítségét kérni a gazdikeresésben. Egyébként biztos, hogy minden rendben van vele egészségileg? Mert én még nem láttam macskát, amelyik egészségesen nem mosakodott, az egyéb tünetekről nem is beszélve (normál esetben egy macska sem hányik rendszeresen). állatorvos mikor látta utoljára, mit mondott? Egyáltalán ivartalanítva van? És a "befogadtátok" mit is jelent pontosan, valamilyen szervezettől, vagy egyenesen az utcáról jött? Mert ha szervezettől, akkor feléjük kell legelőször jelezni a problémát.

Ja és legközelebb, ha úgy döntötök, kell egy cica, valamivel felelősségteljesebben gondoljátok át ezt a kérdést. Vagy fogadjatok be pl. idős cicát macskamentőktől (Famcat?), amelyikkel nincs már általában sok gond.

2022. febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Először vidd el állatorvoshoz, mert beteg, azért viselkedik így. A macskák nem hánynak és kakálnak rosszindulatból, mosakodni is akkor nem mosakodnak, ha valami bajuk van. Egyáltalán honnan szerezted? Ha az utcáról hoztad be, akkor először mindig állatorvoshoz kell vinni. Ne rakd ki betegen szegényt, legalább egyszer vidd el az állatorvoshoz, hogy megnézze mi baja. Nagyon nagy kegyetlenség kirakni azért, mert beteg. Meg amúgyis.
2022. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Lehet beteg. El kéne vinni dokihoz. Féreghajtás se ártana.

Lehet a kajája miatt hányós. Az én macskám pl minden bolti alutasakostól hányt, fosott. Nagyon érzékeny a gyomra.

Lehet az is a baj, hogy kicsi neki a macskaalom - rakhatnál ki nagyobb alomtálcát/ 2 helyre almot.


Amúgy meg ha azt tervezed hogy hozol helyette másikat, az se biztos hogy jobb lesz. Állítólagos szobatiszta macskákat befogadtam, az lett a vége hogy új ágyat kellett vennem mert telibe hugyozták mindig. Sok időbe telt mire megtanítottam, hogy csak az alomba szabad hugyozni.

2022. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem mindegy mivel eteted, a száraz tápok nagyrésze szemét, és kevés van amit oda lehet adni nekik. Az okozza a hányások nagy részét. Rendes nedves macska táp, azzal jól muzsikál nekem egy öreg és egy fiatalabb is. Másik meg ne fázzon meg, akkor is hány..
2022. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
A másik meg, irány az orvos, ha nem javul pl. a hányás, mert az nem normális, főleg nem sokszor..
2022. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!