Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik így a macskám?

Miért eszik így a macskám?

Figyelt kérdés
Mindig is válogatós volt a sziámi cicám. 3 éves ivartalanított nőstény, és most pár hónapja elképesztő, amit csinál. Alutasakos illetve alutálcás kaját kap, és kinyalja belőle a szószt, a többit meg ott hagyja és utána rá se néz, ott feketedik meg a tányérban. Ki kell dobnom és újat adni neki, amit szintén csak kinyal. Mi válthatja ezt ki, és lehet tenni ellene? Másnak is csinálja ezt a macskája?

2022. febr. 11. 11:53
 1/7 A kérdező kommentje:
A fogaival nincs baj, nem rég látta őt állatorvos.
2022. febr. 11. 11:53
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam dettó ugyanez! Ugyanígy sziámi. :D Kis köcsög válogatósak, ezért kinyalja a maradékot kidobom meg adok neki prémium száraztápot.
2022. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg próbálj meg neki venni cicalevest, a DM-ben kapható normális minőségű sajátmárkás, illetve ha rendelsz zooplus-ról, akkor a Cosma cat soup a nyerő. Akkor legalább nem megy kárba a kaja. Nem hiszem, hogy egészségügyi oka van, egyszerűen csak válogatós, esetleg másik nedves eledellel is lehet kísérletezni.

Milyen nedves eledelt kap amúgy, magas hústartalmú? Ha nem, lehet hogy azzal van a baj. Nálunk is először a szószt nyalogatja le, de azért utána nagy duzzogva megeszi a husit is. Mikor egyszer késett a zooplus és kifogytunk a szokásos alutasakosból (Feringa, 70% hústartalmú), gyorsan átszaladtam a Sparba és vettem valami Kitekat vagy hasonló konzervet (cirka 4% husi), mert tudtam hogy ha nincs nedves kajája reggel halálra fog idegesíteni :D Arról szósz lenyal, husi feketedésig otthagy, mint nálatok. Szerintem érezte hogy az a husi nem az igazi :)

2022. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 evesen nem volna jo, ha a fogaival baj lenne, hiszen meg fiatalka, de ha nem rag, akkor csak ido kerdese es komoly problemai lesznek.

Vegyel neki szarazat is, muszaj, hogy ragjon.

2022. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megunta az alutasakost. Nézz neki más márkát. A miénk is csinálta ezt a Royal Caninnel most Applawst kap.
2022. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem lehet neki caak alutasakosat is adni! Muszáj tápot is, hogy rágjon, ne menjenek tönkre a fogai.


Egyébként akkor ne adja neki többet ilyet, ha nem eszi meg! Esetleg jobb minőségű konzervvel próbálkozhatsz, az jobb, mint az alutasakos! Iszik rendesen?

2022. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Süssél neki csirkemájat meg garnélát.

Azt talán megeszi.

2022. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!