Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ,hogy ne legyek...

Mit tegyek ,hogy ne legyek néha ideges a macskák miatt? Reggeli zajongásuk zavaró és ha kizárom őket, maradandó kárt csinálnak az ajtófélfában.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom és teszik tönkre az ajtófélfát, mert ha reggel arra ébredek, hogy zajonganak a szobában, kizárom őket és az egyik nagyon kapar, mert vissza akar jönni. Meg az alvásidőmet rövidítik le.

Volt barátom akart macskát, de én úgy voltam vele, hogy albérletbe minek. Amúgy is külföldön élek és ezért 2 napnál tovább nem tudok családot sem látogatni, mert nem lehet őket itthagyni, nincs kit megbízni azzal, hogy átjöjjön hozzájuk.

Sajnálnám őket másnak adni, de sokszor ideges vagyok miattuk. Jó almot használok, de olyan a wc ,ahol elfér a két alom, ami zárt, hogy nincs ablak és közvetlen a bejárat mellett van. Takarítom rendszeresen, de lehet érezni a büdöset. Főleg ilyenkor télen, amikor nem szellőztetek annyit. Belépek a lakásba és elmegy az élrtkedvem is a szagtól.

Egyik folyton az ajtó előtt nyávog, ki akar menni. Szökik is néha.


2022. jan. 13. 08:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha résnyire nyitva hagynád neki az ajtót, hogy vissza tudjon jönni? Vagy le kellene őket szoktatni teljesen a szobádban való alvásról, de az egy időigényes feladat.
2022. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ha bent vannak, tipródnak, zörögnek, amih fel nem kelek. De általában kizárni kelek fel, mert nagyon régen próbáltam, hogy amikor csak a nagyobbik volt, kapott enni és hátha lenyugszik, de nem így lett. Most is éhesek, az a bajuk. Hajnali wc-re menetelről és ivásról is leszoktam miattuk.
2022. jan. 13. 13:44
 13/16 anonim ***** válasza:
Valahogy rendre kellene tanítani őket. El vannak kényeztetve ezzel a sok ki-be engedéssel. Hány szobás a lakás? Nem tudod teljesen elcsukni őket, amíg alszol?
2022. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha éhesek akkor egyszerű. Adsz nekik enni és visszafekszel. Jelenleg ők éhesek, nyekeregnek, te meg nem alszol, ennek mi értelme?

A mi cicánknak kint van hagyva száraz kaja állandóan, akkor eszik ha éhes (igaz nem habzsolós típus, beosztja magának és nem kövér). Sose ébreszt hajnalban.

2022. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Van kint kaja.

Próbáltam már adni enni nekik ,aztán aludni ,de a nagyobbik jött ismét zaklatni.

2022. jan. 13. 15:24
 16/16 anonim ***** válasza:
68%
Keress nekik szerető gazdát, egyértelmű h közeledni akarnak de te nem szereted őket. Jobb lesz mindenkinek.
2022. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!