Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek ,hogy ne legyek...

Mit tegyek ,hogy ne legyek néha ideges a macskák miatt? Reggeli zajongásuk zavaró és ha kizárom őket, maradandó kárt csinálnak az ajtófélfában.

Figyelt kérdés

Albérletben lakom és teszik tönkre az ajtófélfát, mert ha reggel arra ébredek, hogy zajonganak a szobában, kizárom őket és az egyik nagyon kapar, mert vissza akar jönni. Meg az alvásidőmet rövidítik le.

Volt barátom akart macskát, de én úgy voltam vele, hogy albérletbe minek. Amúgy is külföldön élek és ezért 2 napnál tovább nem tudok családot sem látogatni, mert nem lehet őket itthagyni, nincs kit megbízni azzal, hogy átjöjjön hozzájuk.

Sajnálnám őket másnak adni, de sokszor ideges vagyok miattuk. Jó almot használok, de olyan a wc ,ahol elfér a két alom, ami zárt, hogy nincs ablak és közvetlen a bejárat mellett van. Takarítom rendszeresen, de lehet érezni a büdöset. Főleg ilyenkor télen, amikor nem szellőztetek annyit. Belépek a lakásba és elmegy az élrtkedvem is a szagtól.

Egyik folyton az ajtó előtt nyávog, ki akar menni. Szökik is néha.


2022. jan. 13. 08:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
A volt barátod akart macskát? Hát akkor be kell tenni őket egy hordozóba, egy másik táskába meg a felszerelést, és el kell vinni a macskákat a volt barátnak, hogy tessék, itt vannak a macskák, amiket annyira akartál...
2022. jan. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A macska alomba vannak ilyen illatosító gyöngyök vagy hogy nevezik őket. Lehet az segítene a szagon. Lehet kéne nekik több játék amivel lefoglalják magukat, pl kisvasút.


Az elég szerencsétlen dolog hogy rombolnak. Kaució bukta. Én tennék az ajtó félfára valami kaparó szőnyeget vagy valamit hogy ne tegyenek több kárt benne.

2022. jan. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Vagy igen, amit az első írt. Vidd el őket a volt barátodnak.
2022. jan. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Este nem túl sokkal lefekvés előtt játszani kell velük és utána enni adni nekik, hátha valamit segít.

Az alom ellen én tudom nagyon ajánlani ezt [link]

Nem tudom tudsz-e beszerezni, de én is úgy voltam, mint te, sőt a férjem már ki akarta dobni a cicákat részben a szag miatt is és vettem ezt a sprayt és rögtön megoldódott. Kiszedem az almot és befújom vele a tetejét, plusz körülötte is fújok párat. Tényleg nagyon jó, semmi szag nincs.

2022. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk most nézem, hogy reggel zajonganak, azon nem valószínű, hogy az esti játék segít. Bár attól függ hánykor van az a reggel.
2022. jan. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem szeresd őket inkább. Valószínű azért büdös az alom mert büdöset kakálnak. Az a rossz minőségű kajától van (Whiskas, Felix, sajátmárkás csodák stb). Jó kaja (=magas hústartalom) melett nem olyan büdös az alom sem.

Játszani is kell velük, akkor nem rombolnak. Reggel meg egyrészt éhesek, másrészt veled akarnak lenni. Ne zárd ki őket.

2022. jan. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kakiszag vagy a kajától van vagy a macska fajtája olyan (nekem két bengálim van, mindkettő iszonyat büdit kakil). Az ajtókaparásra nekem bevált a macskariasztó spray. Amikor elkezd kaparni, lefújom vele az ajtót.
2022. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó minőségű kaját kapnak és az alom is jó minőségű. Nem bolti legalja. Attól mégbüdösebb lenne..

A volt barát olyan ,mint egy gyerek. Nézegetni neki jó az állat, de én gondoskodtam róluk mindig, én veszem nekik az ételt, én almolok. Sajnálom őket másnak adni ,meg kedvesebbek lettek mostanában, mert rendezettebb a munkaidöm is. Többet jönnek símogatásért.

Amíg is rosszul alszom, aztán ha zajra ébredek ébresztő előtt, attól ideges vagyok.

2022. jan. 13. 08:46
 9/16 A kérdező kommentje:
Az alom sprayt kipróbálom, de van hintőporom bele való. Úgy gondolom, hogy az alomnak akkori van alap szaga.
2022. jan. 13. 08:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Add oda oket a volt baratodnak, en legalabbis ezt tennem.
2022. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!