Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Láttátok már ilyen szőrkopást?...

Láttátok már ilyen szőrkopást? Van tippje valakinek, hogy mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy a cicám jobb hátsó lábán 2 foltban hiányzik a szőr. Nem piros, nincs seb, nem fájlalja, de mégis ilyen neki. 7,5 éves, ivartalanított, oltott kandúr cica. Mi lehet ez? Hétfőn természetesen megyünk állatorvoshoz, de addig is, hátha valaki tudja, mitől lehet. Én valami allergiára tippelek.

Kommentbe teszem a képet, ide nem engedi.


2022. jan. 7. 19:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2022. jan. 7. 19:21
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Allergia, atka vagy szorvaltas is lehet.
2022. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem nyalogatja?
2022. jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Az én cicámnak is volt ilyesmi, megnézem majd, hogy még mindig megvan-e.. Ő sem foglalkozott vele, én pedig már el is felejtettem, amíg nem láttam a képed.
2022. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4: őszintén, most nekem is rémlik, hogy a lába belső részén láttam valamit nyáron, de akkor sokkal rövidebb volt eleve a szőre, és jóval kisebb terület volt, ki is ment a fejemből. Most pont úgy feküdt a fotelban, hogy megláttam, hogy kívül is van egy folt, így megnéztem belül, az is nagyobb terület lett.

3: nem látom, hogy kifejezetten azt a területet nyalogatná mániákusan.

2022. jan. 7. 20:38
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Arra tippelek, hogy az állatorvos sem fogja tudni, esetleg bőrkaparék vizsgálatot ajánl.
2022. jan. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, állatorvosként szerintem ő azért látott már ilyet :D nyilván ha csak vizsgálat után tud értelmeset mondani, akkor csinálunk olyat.
2022. jan. 7. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem összeér a bokája a cicának, ezért kopott ki! :D Nemcsak csámpás a tiéd is? Én is rohantam be aztán a doki felkacagott és odafordította, hogy nézzem meg hogy áll most is.. :D Persze vidd el, de sokszor nagyobb az ijedtség, mint a baj!

Atkával piros a bőr, nyugtalan és hamar teljes testet érint! Allergia szintén foltokban szokott kijönni, nem 1 helyen!

2022. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: 2 helyen van, egy a külső, egy a belső oldalon, ezért se gondolom, hogy csak kidörzsölné.
2022. jan. 8. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet bőrgomba is, arra ad kenőcsöt.
2022. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!