Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akiket irritálnak, idegesítene...

Akiket irritálnak, idegesítenek a macskák, mi okuk van rá?

Figyelt kérdés

Kb 20 éve kertes házban élek, sosem zavart, ha egy macska átcammogott a kertemen.

Gyakorlatilag észre se vettem őket.

De látom itt is van pár olyan, akik úgy érzik, kb mintha tigrisek, vagy oroszlánok lennének a macskák.

Komolyan nem értem.

"tartsák bent a telken belül"

Nem tudom ennek mennyi lehet az anyagi vonzata, de egy ilyen kerítést felhúzni lehet 10 milliós tétel is.

Van 2 macskánk most, muszáj a beteg szomszédom qrva madarai miatt, galambokat, libákat, kacsákat tart szabadon, erre jön a rengeteg egér, patkány.

Eleinte próbálkoztam egyesével fogdosni őket, de reménytelen.

ANTSZ meg nem foglalkozik vele, ahogy a jegyző sem. "Oldjam meg magam"

A 2 macsek meg elég jól ellátja a feladatát.

Másik szomszéd valamilyen két vakarék kutyát tart hasonló célból, de azok vinnyogva menekülnek sokszor még az egerek elől is. De legalább nonstop ugatnak 0/24-ben.


Tényleg kiket zavarnak a macskák, madarászokat, patkánytartókat?


2022. jan. 7. 04:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=9f3ekMqo4hg


https://www.youtube.com/watch?v=zWVw-j8eYSk&t=52s


Van kismillió videó, mi van, ha valaki belecsicsereg a természet rendjébe...

2022. jan. 7. 04:12
 2/15 anonim ***** válasza:
38%

Majd ha lesz saját kerted, amit saját magad raksz rendbe és takarítod ----->

Előbb utóbb felfogsz figyelni rá , hogy a francé kell, !NEKED! a szomszéd macskájának a szarát takarítanod ... :)

--- ---

Péntek délután szépen megkapálgatod a kis kerti veteményesed (retkek,répák,újhagymák:),

MAJD SZOMBAT VIRRADÓRA MEG, SZÉTHUGYOZZA / ÖSSZESZARJA A SZOMSZÉD MACSKÁJA ! :@

--- ---

Meg kell hagyni videón keresztül valóban aranyosak ! :3

DE CSAK AMÍG NEM TE TAKARÍTASZ A SZOMSZÉD MACSKÁJA UTÁN !

2022. jan. 7. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

- nem tudok ültetni semmit a kertembe, mert kihempergik, direkt oda hugyoznak, sz4rnak.


-Nem lehet egy szék se a teraszomon, mert oda fekszenek.

Tele vannak bolhával, és behozzuk a lábunkon. 2 éve mi is bolhásak lettünk akkora invázió volt. A macskáim (bentiek) sose voltak bolhásak, mint kiderült allergiásak is a bolha csípésre.

Megszüntettük a kipakolást a teraszon.


- ide járnak megdögleni. Gyakran találok döglött macskát a teraszomon vagy a pince lejáratnál.


-ide fialtak. Át kellett alakítanom a melléképületet hogy ne jussanak be, mert ide fialtak. Persze a drága gazdinak nem kellettek a kis tetvek. Rám maradtak. Alig vitték el őket, hónapokig hirdettem jófogáson, facebookom és persze mindenféle szaporító féregnek elhordtak, holott nem az én macskáim voltak.

Le us sz4rhattam volna a kicsiket, a többi szomszéd pl élve eltemeti őket...és én vagyok a sz4r.


-nem lehet madáretetőm


-nem lehet kerti tavam.


-teleszarnak mindent


-idegesítő a látványuk az én macskáimnak. Pofátlanul az ablakomba is felmásznak a leprás picsájukkal. Terjesztik a betegséget.


Magyarul nem csinálhatok semmit a SAJÁT kertemben, mert nálam tartják random emberek az állataikat. Idén nyáron másképp lesz. Kiteszek nekik valamit. Ha az nem jön be akkor veszek egy rotit hogy elüldözze/széttépje őket. Elegem van. Jó lenne használni a kertem.

2022. jan. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
#3-as, jó környéken lakhatsz, gondolom sok a "felelős" macskatartó :/
2022. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

A kocsira mindig felmásznak, összesározzák, összedzsuvázzák...

Ablakpárkányra is felmennek.

Összesározzák a TERASZT, vagy a teraszon lévő kerti bútorok párnáit.

ALLERGIÁS is vagyok a MACSKÁKRA...

Összeszarják a kertet...

2022. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hm, a veteményes részét nem ismerem, sosem volt ilyenünk. :)


Nálam a patkányok, egerek lehetetlenítik el olyan szinten az itt élést, hogy most tavasszal lesz meghirdetve a ház.

Ezért muszáj a kinti cica.


Hívtam már ide görényes, kotorékebes patkányírtót, kis ideig csend volt, de aztán kezdődött elölről.

Szerintem a komplett tetőszerkezetet szétrágták már, ki tudja, mióta tart az állapot.

Egész éjjel sokszor folyamatosan megy a kaparás, vakarás, rágcsálás.


A 2 macseknak nem győzök hálás lenni, hogy nyírja őket. De így se nagyon bírják.

Nem ez a megoldás, az élelmiszer/ivóvíz-ellátást kell megszüntetni.


Falu szélén, szántóföld mellett, bolond, haszonállat-tartó szomszéd mellett nem szabad házat venni.

Szétszórja a magokat, szabadon vannak az állatai, tele szeméttel a kertje.


Ilyen kert-városi környezetben sosem éltem, aki igényes nagyon a kertjére, erre nem gondoltam, lehet, zavarják a macskák.

2022. jan. 7. 09:27
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, az autókon szeretnek relaxálni, anno az igazgatónk autóján feküdtek vagy 4-en, mindig ő ment a reptérre a színészekért....macskanyomos autóval. :D
2022. jan. 7. 09:29
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

MIT NEM LEHET EZEN ÉRTENI ?

- Amíg téged az egerek,madarak,libák zavarnak, addig másokat a macskák.

- Mindkettő tud, nekünk nem tetsző dolgokat okozni.

2022. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%
#2, #3, #4, #5-nek WORSHIP
2022. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem van 2 bentim, szóval macskabarátként írom, hogy ne járkáljon át egy idegen macska a kertemen. A veteményesembe beleszarnak, tavaly rengeteg paradicsomom és paprikám tört le a hempergés miatt. A kerti tóban csesztetik a halakat, a madáeretőnél a madarakat.


A hintaágyunk matracát lepisálta az ivaros kandúrja valamelyik nyomoréknak, a lábtörlőre meg sikerült odaokádni valami gusztustalan, félig megemésztett csirkebőrt, cserebogarakkal. Tavaly a szerszámosházba szült le az egyik, körbekérdeztem a szomszédokat, természetesen "senki macskája" volt.

De legalább kiivartalaníttattam és örökbe adtam.

Ezen felül a rattanbútorokon csimpaszkodtak, karmot élesítenek (biztos nincs elég fa).


A kutya tudja, hogy nem mehet a hátsó kertbe a veteményes miatt, szóval ő nem tudja elzavarni őket és ezt a macskák is tudják. Tavaly pl beleesett a medencébe, alig bírtam kihalászni és mivel feltételezem oltva sincsenek, semmi kedvem tetanuszt meg vestettség ellenit kapni.


Meg semmi kedvem más férges, ki tudja milyen betegségeket hordozó macskaszarja után behozni valamit a sajátjaimnak.


Szóval miután a szomszéd kifizette az új matracot a hintaágyra, ígéretet tett arra, hogy megcsináltatja úgy a kerítését, hogy ne tudjanak kárt okozni a macskái. Azaz a macskája, mert neki állítólag csak 1 van.


És nem, nem vidék. Buda egyik jó kerülete.

2022. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!