Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil az alom mellé a...

Miért pisil az alom mellé a macska?

Figyelt kérdés

Örökbe adtam egy kan macskát pár hete. Nálunk úgy 2.5 hétig volt, nem volt vele probléma, soha nem pisilt az almon kívül, annak ellenére, hogy ivaros, ill. mi kandúr macskánk szagát is érezte. A különbség annyi, hogy az új helyén "összepuszizott" hámban történő séta alatt egy nősténnyel.

Most a befogadó arra panaszkodik, hogy bepisil a lakás különböző pontjaira. Azt ajánlottam neki, hogy sürgősen ivartalnítsa ki, valamint alomcserét javasoltam arra a márkára, amit mi használtunk.

Valamint azt mondja, hogy esténként hangosan nyávog, nem tudnak tőle aludni. Bagzás????


Mi oka lehet még annak, hogy odapisil a parkettára?



2021. dec. 30. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem bepisil, hanem jelölget. Ráindult a nőstényre, plusz az új helyet igyekszik "belakni", területévé tenni.

Mielőbbi ivartalanítás, különben rögzülhet a nem kívánt viselkedés.

2021. dec. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt mondja nem jelöl, hanem konkrétan az egész hólyagját odaüríti a parkettára. Nem spriccel.
2021. dec. 30. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi alomtálca is lehet az ok.
2021. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is olyan volt, hogy ha már egyszer odapiszkolt az alomba, és az nem lett eltakarítva onnan, alig várta, hogy hazaérjek. Hazatérve az első dolgom volt mindig az almot kitakarítani. Látható izgatottsággal figyelte a műveletet és alig várta, hogy készen legyek. Beugrott és elvégezte a dolgát.

Szóval a nem kellő gyakorisággal tisztított alom is lehet oka a jelenségnek. Nálam egy 50x60 cm-es fotográfiai előhívótál volt az alomtartó.

2021. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem elég tiszta az alom. Esetleg lehetne figyelni a cicát, ha van rá mód, és belerakni az alomba, amikor láthatóan pisilnie kell és/vagy evés után.
2021. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a kis tálcára, írtam a gazdának, hogy mi mekkorát használtunk. Nálunk akkor nyávogott hangosan, ha belepisilt/kakilt az alomba, afféle jelzesnek, hogy volt produktum. Napi 2x takarítottuk, reggel munka előtt, délután amikor megjöttünk. Ha meg lefekvés előtt belement, akkor azt azonnal kiszedtük, mert bűzlött a lakás. Szóval összességében tiszta volt az alom.
2021. dec. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!