Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kell kicserélni a...

Mikor kell kicserélni a macska almot?

Figyelt kérdés
Most van először benti cicám, és vettem egy macska almot tálcás fedett alom és ugye a homok. Eddig még csak 3x 4x pisilt bele, néha napközben ki szoktam engedni tehát nem teljes benti macska. A kérdés adott.

2021. dec. 11. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha homokot használsz, az nagyon durván büdös lesz.

Egyébként nincs rá egzakt válasz, mindenkinél más módszer válik be, majd te is kitapasztalod idővel hogy mikor kell cserélni. Függ attól is hogy mennyit használja a macska (nekik is eltérőek a szükségleteik, mint nekünk embereknek), hogy mennyire büdösödik, illetve hogy meddig fogadja el. Vannak macskák akik újra és újra belemennek, és vannak akik nagyon finnyásak, ha már egy kis pisi van benne akkor nem hajlandóak belemenni.

Sokan beleöntenek egy egész zacskót és csak forgatják, tisztítják, hetekig kitart nekik.

Nekem személy szerint az vált be, hogy csak picit öntök a tálcába, és amikor valamit beleraknak, akkor cserélem az egészet. Egyrészt én itthonról dolgozom, azonnal tudok ugrani ha hallom hogy valamelyik kapar, másrészt a macskáimnak ez jön be. Ha nem teljesen tiszta az alom, akkor mellémennek.

2021. dec. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Homokot használsz 2021-ben :-o ?
2021. dec. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A homok nem praktikus, iszonyat budos lesz es mivel nem csomosodik,hanem inkabb ragad, ezert naponta ki kene onteni az egeszet majd elmosni az alomtalcat is.

Vegyel bele inkabb csomosodo macskaalmot, naponta 2x (reggel-este) kiveszed belole a pisit meg a kakit majd pedig heti 1x kitakaritod teljesen es elmosod a talcat is.

En egy 10 kilos alom felet szoktam beleonteni a macska wc-be, igy, hogy csak a pisit es a kakit veszem ki belole, ez kitart egy hetig, azaz a nagytakaritasig.

2021. dec. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert az ingyen van
2021. dec. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak almot használj.Minden alkalommal csere.
2021. dec. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Enyémek bentonit almot használnak, ez a legolcsóbb, Tescoban, Aldiban 800 Ft 10 kg. Ez a csomósodós fajta. Én jól megtöltöm a tálcákat, és mivel a pisi összeáll benne, ki tudom szedni reggel-este, a nagydolgot meg ahogy megérezzük:) Hetente kiborítom az egészet, fertőtlenítem a tálcát plusz környékét
2021. dec. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem jól írtam. Macska almot vettem neki ilyen zacskósat, amolyan kavicsos homokos féle. Gondoltam hogy a homok nem megoldás erre, eddig nagyon meg vagyok elégedve nem érezni a szagokat, igaz csak bepisil.
2021. dec. 15. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!