Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak élősködő okozhatja a...

Csak élősködő okozhatja a vakarózást a macskáknál?

Figyelt kérdés
3 éves ivartalanított nőstény cicám van, felváltva kinti-benti. Folyton vakarózik. Bolhacseppet pár havonta kap, volt bolhanyakörve is, nem segített semmit. Állatorvos látta, nem atkás, nincs bőrbetegsége. Sokat nézegetem a szőrét, széthúzom az ujjammal, de eddig soha nem láttam benne bolhát. Az nem lehet, hogy csak "simán" viszket? Mert mi, emberek is szoktuk néha vakarni magunkat, mert itt-ott viszket, ok nélkül. A cicáknál is lehet ilyen? Mást már nem bírok elképzelni. Már hiányzik neki a szőr a nyaka egy részén, annyit vakarózik. Van valami tippetek?

2021. nov. 8. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire vadul vakarózik, hogy szőr sincs, az lehet idegi alapú is, stressz. Esetleg valamire allergia.
2021. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Szerintem lehet rühes... Nekünk volt egy macskánk, aki rühes volt és ugyanígy így a nyakán egy csíkban kikopott a szőre... Lehet olyan cseppet is kapni, ami rühesség ellen is jó (nem fülrüh), vagy állatorvos ad rá szert!
2021. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!