Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez játék lenne?

Ez játék lenne?

Figyelt kérdés

7 éves kandúr cicám mellé 2 hónapja érkezett egy kis nőstény. Eleinte baromira nem örült neki, fújt, morgott, elvonult, duzzogott, de aztán megbékélt, elfogadta. Nem nagy haverok, például együtt aludni nem akar vele, de elvannak.

A kicsi most 4 hónapos, nagyon aktív, játszana a naggyal. Amikor ő egyáltalán nem akar játszani, az elég egyértelmű, elzavarja magától, és ő is elvonul. Viszont van, amikor látszólag benne van a buliban, kergetőzik vele, bujkálnak az asztal/székek alatt, pofozgatják egymást, vadásznak egymásra. De ilyenkor is, ha a kicsi támad játékból, a nagy cica fúj, morog egyet-egyet. Nem tudom eldönteni, hogy ez még belefér-e a játékba, vagy próbálja jelezni, hogy elege van a kicsiből? A morgás után amúgy ő is utána szalad, tehát megy tovább a játékos pofozkodás meg kergetőzés, de néha kicsit mégis idegesnek tűnik. Komolyan még sose kapta el a kicsit, nem bántotta, de kicsit tartok tőle, hogy ha egyszer felcseszi, akkor megtépi.

Sosem volt még egyszerre két macskám, nem tudom ez hogy működik. Normális játék közben, hogy néha fúj meg morog, vagy ilyenkor inkább lépjek közbe?



2021. nov. 7. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem normális.


Ember testvéreknél is valahogy így van, elmondja mindennek, aztán csak jatszik tovább vele.


Akkor lépj közbe, ha üti-veri, de szerintem nem fogja! Az biztos hogy kellene neki olyan hely ahova elvonulhat a kicsi elől, amikor egyedül akar lenni!! Az nagyon fontos, hogy legyen ilyen lehetősége.

2021. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az nem gond, van lehetősége elvonulni, 2 szintes családi házban lakunk, rengeteg helye van, nincsenek egymás nyakában folyton. Amikor elmegyünk itthonról, azért külön zárom őket a biztonság kedvéért még, nehogy akkot húzza ki a gyufát a kicsi, amikor nincs itt senki közbelépni, bár én sem gondolom, hogy komolyan bántaná a nagy.
2021. nov. 8. 07:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Jajj az nagyon jó, jól csinálod. Akkor ne aggódj. Tudom, nehéz nem beleszólni, de igaz az, amit a szerelmem mondott: "Hagyd hogy lejátsszák egymás közt, nem látsz mindent, ha bekavarsz, sokat árthatsz."

Es tényleg megtapasztaltam már, hogy a legjobb indulattal védtem a kicsi cicát, aztán a többit terrorizálta. Nem baj az, ha kap egy-két nevelő célzatú pofont az idősebbtől. Amúgy nagyon elnézőek a kicsikkel, hiába tűnik néha úgy hogy nem. Akkor már rég kihúzta a gyufát a kicsi, amikor kap.

2021. nov. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!