Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nagyon megijedt,...

A cicám nagyon megijedt, lehet sokkos is volt. Azóta furán viselkedik, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Délelőtt a kislányom véletlenül megijszetette a cicát (ő is megijedt egy nagyobb méretű farkaspóktól). A cica a kaparófája tetején volt, amin volt egy lelógó pamacs is, amivel sokat játszik és ahogy megijedt leesett volna, de belegabalyodott a pamacs zsinórjába. Mikor beszaladtam a nappaliba fejjel lefelé lógott csak a zsinór tartotta és kétségbeesetten nyávogott és hiába próbáltam segíteni fújtatott és támodott rám, szegénykém ijedtében véresre kármolta a kezem, ahogy próbáltam kiszedni. Sose bántott még senkit a családból (minden oltása meg van). Utána percekig felborzott szőrrel, remegő lábakkal állt és furcsa, morgó hangott adott ki, nem tudott normálisan járni sem, nem engedte a simit. Ünnepnapokon nincs a közelben állatorvos, de felhívtam egy távolabbi ügyeletet, ahol azt mondták helyre fog jönni, csak biztosítsunk neki most egy csendes, nyugodt helyet. Ez meg is történt, de még mindig remeg és összehúzza magát, ha bárki a közelébe megy, fújtat is pedig nem szokott. A kedvenc nasiból már evett, de nem úgy viselkedik, mint eddig, a járása még mindig instabil és behúzza a farkát.

Aki járt már hasonlóan hogyan sikerült megnyugtatni? Mennyi idő volt?


2021. okt. 23. 14:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van annak, aki azt mondja, hagyjátok békén most. Enni, inni adjatok neki rendesen, vagy amit szoktatok csinálni mindennap (pl. alomtakarítás), de várjátok meg, amíg ő közeledik. Esetleg ha látjátok, hogy rátok figyel, lehet hozzá kedvesen beszélni, de fizikailag most hagyjátok békén. Ha a cicáknak valami bajuk van, nem szokták szeretni a közeledést.
2021. okt. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
27%
Talán a kislányodat kéne megtanítani, hogy ne sikoltozzon artikulátlanul, ha meglát egy rohadt ízeltlábút.
2021. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
56%
Hú, abba a zsinórba nekünk is akadt már bele a cicánk, keservesen nyávogott, hogy kiszabadítsuk. Nem húzhatta, ránthatta ki a mancsát? Ha instabil a járása és morog, lehet, hogy kirántotta az a vacak és fáj neki. Én emiatt előbb aggódnék, mint a sokktól, utóbbit kiheveri.
2021. okt. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Rendbe jött már a cica? Ha még mindig nem, akkor el kellene vinni állatorvoshoz minél előbb, mert igaza van az előttem szólónak, megsérülhetett, és fájdalmai lehetnek tőle.
2021. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Mára már szerencsére rendbe jött :) Tegnap egész nap nagyon távolságtartó volt velünk, de ma reggel már a lányom mellett ébredt és dorombolt is neki, mint máskor. Köszi mindenkinek a választ!
2021. okt. 24. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!