Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most akkor ez a steril táp...

Most akkor ez a steril táp nem jó és inkább váltsak?

Figyelt kérdés

Idáig az IAMS ivartalanított macskáknak való tápjaval etettem (orvosi javallatra váltottunk ivartalanított macskáknak való tápra). A húgykövesedés elkerülése volt az elsődleges szempont. A táp összetétele egyébként jó. Az ára is rendben van.

Mint utóbb megtudtam van egy bizonyos kémiai anyag, a DL-metionin, ami a vese működését segíti elő. Nos, ez ebből a tápból hiányzik.

Viszont nézegettem egy másik tápot. A neve Greenwoods. Nos, ez az anyag ebben a tápban jelen van, viszont NEM steril tápként van feltűntetve. Problémát okozna, ha erre váltanék?



2021. szept. 23. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mennyit szánsz rá? Zoopluson az olcsóbbakból Concept for Life, drágábbakból Purizon - mindkettőből van steril verzió, és DL-metionin is van bennük.

A Greenwoods is jó táp, de kicsit magas a zsírtartalma, ha a doki kifejezetten javasolta a steril tápot, akkor nem kockáztatnék.

2021. szept. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igazából nem kifejezetten az ár számít, de megnéztem mindkét terméket (meg úgy az összes steril száraztápot) és baszus legalább fele termékben, amiket ivartalanított macskáknak szánnak, ez az anyag nincs is meg :/


Igazából itt az is kérdés, hogyha a Greenwoods is tartalmazza a DL-metionin-t, akkor azt miért nem ivartalanított macskáknak ajánlják.

De igen, lehet kicsit magas a zsírtartalma, bár sok másik steril tápot is láttam, ami még annál is magasabb :O

2021. szept. 23. 05:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!