Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti vadász macskából lehet-e...

Kinti vadász macskából lehet-e benti macska?

Figyelt kérdés

Vidéki nyaralónk szomszédságában van egy nagyon aranyos lány cica, 7 hónapos. Sokat átjár mikor lent vagyok, barátságos, játékos. A szomszéd viszont el akarja ajándékozni valakinek a faluban, mert az 5 éves unokájának csak kölyökként tetszett, most már nem foglalkozik vele.


Én viszont budapesti társasházban lakom, kérdés, hogy tudna-e alkalmazkodni ilyen változáshoz egy macska. Szeret vadászni, egereket eszik, éjszaka aktív. Én szívesen levinném sétálni cicapórázzal, de nyilván ez nem ugyanaz. Nagyon a szívemhez nőtt a cicus, nagyon hiányozna, ha nem láthatnám többet.


Kérdés tehát: falusi cicából lehet-e városi szobacica



2021. szept. 6. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
én nem kockáztatnék. ismerős próbálkozott vele, annyit ért el hogy a macska konkrétan megőrült. fejjel szaladt a teraszajtóba, mindent megtámadott ami mozgott (néha azt is ami nem), teljesen megvadult, hozzá se lehetett érni mert támadt
2021. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi hazi cicankat is igy fogadtuk orokbe, kinti volt 6 honapos koraig, nalunk benti lett. Megszokta, bar mas valasztasa egyebkent sincs, mert leukozisos, mint utobb kiderult, nem elhetne akkor sem kint, ha kertes hazunk lenne. Meg mi azon az elven vagyunk, hogyha nem tudjuk biztonsagosan a kertben tartani, akkor inkabb legyen benti.


Viszont abban is van valami, hogy picit lutri a dolog. Biztosan van olyan macska, aki nem, vagy iszonyuan nehezen tudna megszokni a lakast, nem tudom. Sok-sok foglalkozas,jatek, ivartalanitas sokat segit szerintem.

2021. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, a legtöbb mentett cicának így alakul az élete, hogy utcamacskából lesz benti.
2021. szept. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Nem, de nem minden macska ugyanolyan, de nem éri meg.
2021. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
4-es vok, max ha szar helyzteben van
2021. szept. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg , ha bukás el lehet ajándekozni a faces csoportok tucatjain ...
2021. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan még talán több esély van rá, de ne várj biztos sikert. Sajnos sok korábban kint tartott macska nem képes megszokni a lakást és mivel állatokról beszélünk, nem tudják felfogni, hogy ez miért lenne jobb nekik.
2021. szept. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!