Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tanítsam a macskát?

Hogy tanítsam a macskát?

Figyelt kérdés

Sosem volt macskám, nem is akartam, utálom is őket. Mindig is kutyás voltam. Van egy tacsink. A fiunk 3.szülinapjára azt kért. Mint jó szülők, megvettük neki.


A kutyával való összeszoktatás nagyjából zökkenőmentes volt. Kinti állatok mind a ketten tavasztól őszig. A lakásba nem jöhetnek be, csak a garázsba. (Van kutyaajtó)


Ám ez a macska iszonyú szemtelen. A konyhaablakba a szúnyoghálót szétszaggatta, beugrik az ablakon. A bejárati ajtót nyitva hagyjuk mindig a szellőzés miatt, ott is beszökik. Ha becsukom, kaparja. Új fa ajtó, már most undorító, pedig tavasszal cseréltettük.

Ha a konyhaablakot becsukom, azt is kaparja.


Tegnap abból állt a napom, kivittem, mire beértem elöbb benn volt mint én.

Van kajája, innije, játeka kinn. Egész délután kinn vagyunk vele, velük, le van fárasztva. De délelött ittbenn van dolgom, nem tudok, nem is akarok egész nap vele foglalkozni.


Hogy tanítsam meg neki, hogy a lakás tabu? Illetve ne karmoljon szét semmit, ha nem tud bejönni?


Még nagyon kölyök, olyan 10-12hetes lehet, egyedül volt, nem is a társ hiányzik neki szerintem.


2021. szept. 1. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Mármint a macskát kapta 3. szülinapjára vagy a tacskót?

Macskát nem tudsz nevelni, max addig tudsz vele eljutni, hogy ha látja hogy a közelben vagy, akkor nem megy be.

2021. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lényeg az egy macskával kapcsolatban, hogy nem szabad bántani (mindegy mit csinál) és ne kiabálj vele. Ahogy én észrevettem, akár hányszor leszidtam mindig akkor kezdett el rosszalkodni. A legjobb módszer a szeretet és a jutalmazás. Egyrészt tessék vele játszani, mert még kicsi és igényli. Akkor talán nem kapar annyit, ha lefoglalja magát vagy éppen ti őt. Simogassátok is rendszeresen. Esetleg ha elkezd kaparni fogjátok meg a tappancsát és rakjátok a földre. Ekkor klikkeljetek egyet egy tollal és kapjon egy jutalom falatot. Mindig, amikor abbahagyja az adott rossz tevékenységet, akkor adjatok neki. Ha bemegy a házba, akkor emeljétek fel és rakjátok a küszöb túloldalára. Minél gyorsabban, de azt is jutalmazzátok meg.

Ezzel a módszerrel nem árthatsz neki. Én így megtanítottam leültetni és pacsizni is tud. Összesen kb. napi fél órát kell ezekkel szórakozni, hogy megtanulja. Idővel berögzül!:)

2021. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Bocs, de minek vallaltad be, ha gyulolod oket? Nem a gyereknek veszunk allatot elsosorban, hanem magunknak!

Meg csak 10-12 hetes, de te mar kibasztad az udvarra? Raadasul ilyen idoben? Gratulalok.

Lehet, hogy inkabb gazdat kene keresni neki kerdezo, ez igy senkinek se jo.

2021. szept. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!