A szomszédom öt éves kislánya tépkedi a cicájuk bajszát?
A szomszédommal elég jóba vagyunk, ezért sokat járunk át egymáshoz. Nemrég született meg a babája, ezért leginkább én járok át ő hozzá ha valamiben kell segíteni. Már van egy öt éves kislánya, akire néha vigyázok. Na most kezdődik a baj. Észrevettem hogy az egyik cicájuknak alig van bajsza. Tegnap rajta is kaptam a kislányt, ahogy szépen az ölébe rakja a cicát és tépkedi neki mindkét oldalról a bajszát. Rászóltam hogy nem szabad, mert a cicának ez fontos mert segíti a vadászatban, az érzékelésben. Lehet hülyeséget mondtam neki, de a lényeg az volt hogy hagyja már szegényt. Délután haza jött az anyja, és láttam hogy ugyanúgy folytatja. Rákérdeztem az anyjára, annyival letudta hogy már ő is észrevette de hogy majd úgy is visszanő. A nagyobb cicát nem bántja, az sokkal nagyobb is és gondolom azt nem tudja úgy lefogni meg karmol. Tehetek még valamit azonkívül hogy ha látom rászolok?
Fenyegetni még se lehet, viszont már nem olyan kicsi hogy ne értse a dolgokat.
Sajnos nem kamu.
Látni a cicán hogy nem tűri, próbál ő menekülni, de még kicsi. Hidd el hogy a kislány lefogja, és erősen az ölében tartja.
Azért írtam, hogy féltékeny, mert az ember fontosabb, mint az állat.
A kislányt kell valahogy kezelni és nem fogja az állatot kínozni.
(Imádom a macskákat.)
Bajusz
A macskák bajszának töve háromszor olyan mélyre hatol be az állat bőrébe - hogy jól rögzüljön -, mint a leghosszabb szőrszálak. Ezek külön kötőszövetes tokból nőnek ki, minden tokhoz saját mozgató izomrost kapcsolódik.
Ezek az izmok együttesen előre tudják mozgatni a bajusz szálait, hogy megvizsgálhassa a zsákmányt, a környezetét, vagy visszafelé húzhatja, hogy ne legyenek útban.
A bajuszszálak tövében négyfajta receptor található, ezért amikor a bajusz hozzáér valamihez, akkor a macska pontosan érzi a nyomás mértékét, irányát, sebességét és időtartamát. A pofabajusz főleg akkor játszik fontos szerepet, amikor a macska közeli kapcsolatba kerül a kisméretű zsákmánnyal. Ezeknek a szőrszálaknak köszönhetően érzékelni tudja a zsákmány mozgását, alakját, még azt is, hogy milyen irányba állnak bundájának szőrszálai.
Az éjszakai ragadozó macska bajsza olyannyira érzékeny, hogy a légmozgásokat is érzékeli. Ezek segítségével sötétben is át tud hatolni a kis réseken, akár a kerítés lécei között is. Emellett a macskák mellső lábainak hátsó részén is vannak a bajuszhoz hasonló szálak. Ezekkel általában nem foglalkoznak, pedig segítenek a zsákmány becserkészésében, illetve az ugrások utáni talajfogásban.
16, Ha három hónapos a macska, akkor nem olyan régen lehet náluk, gondolom ha nem csomókban tépi, még nem fogytak el... a kérdező is azt írja, alig van.
Egyébként kicsinek még visszanő, csak lassan.
19
Igen, mert az állat és az állatkínzás ugye nagyobb baj, mint az, hogy a kislánynak valószínűleg súlyos problémái vannak, tehát pszichológushoz kéne mennie (vagy legalább az anyjának többet kéne vele foglalkozni).
Éljenek az állatok, dögöljenek az emberek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!