Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica külső- belső parazitament...

Cica külső- belső parazitamentesítéséhez milyen szereket használjak?

Figyelt kérdés
Egy kóbor cicán szeretnék segíteni ezzel.
2021. júl. 11. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Bemész az állatpatikába, és segítenek. Amúgy honnan veszed, hogy kóbor? Rengetegen tartanak kijárós macskát, lehet van kezelve is.
2021. júl. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy látom, kezdődik az okoskodás... :)
2021. júl. 11. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Dokihoz vidd el, nem biztos hogy jó ötlet előzetes kivizsgálás nélkül adni neki gyógyszereket, lehet allergiás is, meg pl amik vénykötelesek jobbak, ha nem is az összes. Az se mindegy melyikből mennyit hogyan mikor adod, hiába van tájékoztató hozzá, simán lehet hogy speciális módon kell ennek a cicának adni.

Féreghajtó tabit adnak csak úgy is, de ehhez tudnod kell hány kiló a macska meg kb mennyi idős. Bundira van fürdetős cucc, spot on, ebből is sok fajta de úgy tudom ebből pont azok a legjobbak amiket orvos ír fel.

Szóval az szuper hogy segíteni akarsz neki, viszont legjobban úgy tudsz ha dokinak mutatod meg :)

2021. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Utolsó, féreghajtáshoz miért kell, hogy mennyi idős? Csak a kg,hogy mekkora adag kell neki. De azt le tudja, otthon is mérni. Meg féreghajtani amúgy sem árt a macskát évente 3-4 alkalommal. Szép dolog tőled!


Állatpatikába bemész, adnak, nem olyan drága! Azt nem tudom, pontosan milyük lesz, van paszta vagy tabletta. De ha egy a macska, jobb a tabletta.


Meg kérsz egy kullancs, bolha spot-ont és rácsepegteted. 2 ezer körül van. Még esetleg fülrühes lehet, de azt úgyis látni. Más nagyon nincs.

2021. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: úgy értettem hogy pl pár hónapos vagy felnőtt e a cica, természetesen a súlya a fontos nem a konkrét kora. De ha mondjuk beteg akkor el tudom képzelni hogy számíthat mennyi idős, nagyon fiatal vagy nagyon öreg cicánál, de igazából nem tudom, csak inkább több információ legyen mint kevesebb :)
2021. júl. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja, értem :) Féreghajtóval és spotonnal nem csinál kárt. Esetleg ha nagyon kis macska lenne, akkor kis adag... Az ilyennel a nagyon idős macskákat is lehet kezelni, kaphatók Fressnapban is stb., nem vénykötelesek. Csak jól jár a macska vele. Gyógyszereket ne adjunk, de ezzel nem lehet baj. Persze, előtte mérje le és annyira kérjen! De állatorvos is tud adni!
2021. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!