Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Törik a cica bajsza. Mit...

Törik a cica bajsza. Mit lehet tenni vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy új cicánk, kb 2 hónapos és mostanában letört pár bajsza. Olvastam, hogy ez lehet akár vitaminhiány. Milyen vitaminra van szüksége? Alultáplált pedig biztos nem az, eléggé pocakos a drága :D


2021. júl. 10. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Milyen ételt kap? Amúgy néha hullajtanak belőle és jön új a helyére!
2021. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félix macska kaját kapnak és próbáljuk őket házi ételekre szoktatni, pl leves vagy csirke bőr, ilyesmikre de ezekből ritkán kapnak.
2021. júl. 10. 22:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne etessétek őket házi ételekkel, egy csomó minden van bennük, amit nem ehetnek meg, például a fűszerek, amiket használunk!


Magas hústartalmú táppal próbálkozzatok, illetve ha pl. csirkehúsos ételt készítetek, akkor a levágott nyers csirkehúst eheti a cica, a disznóhúst ha jól tudom nyersen nem eheti, azt meg kell főzni, de ha fűszerezve van, akkor megint csak nem eheti. Tejből is csak laktózmenteset kapjon, a macskák nagy része érzékeny a laktózra. Lehet, hogy ő pont nem, de én nem kockáztatnék.


Kérlek ne etessétek maradékokkal, az én szüleim is ezt csinálták anno, oltva, féregtelenítve, ivartalanítva se voltak a cicáink amikor gyerek voltam, és egyikük se élt pár évnél tovább, pedig 10+ évig vígan elvannak, ha jól tartja őket az ember (és nem jön közbe egy kikerülhetetlen genetikai vagy egyéb betegség).

2021. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kell aggódni, nem kapnak túl fűszeres ételeket, laktóz mentes tejet kapnak és csak ilyen húsleves maradékot kaptak, ezekre azért figyelünk. Illetve van egy kinti cicánk is aki maradékokat is kapott, nem csak macska kaját és már 7 éves a drága. De köszi szépen a tippeket!:)
2021. júl. 11. 09:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A dohányzás se mindig okoz tüdőrákot, csak növeli az esélyét. Vigyázzatok a cicákra. :)
2021. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!