Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskának a...

Mi baja lehet a macskának a tejtől?

Figyelt kérdés

Néhány napja örökbefogadtunk egy 2 éves macskát, és sajnos semmi mást nem hajlandó inni a tejen kívül.

Lehet a tejtől baja? Ha igen akkor hogy szoktassam rá a vízre?


2021. júl. 2. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, sok macska laktóz érzékeny. Egyszerűen tegyél elé vízet, ha szomjas lesz, majd iszik. Ha nedves táppal eteted az elég folyadékot tartalmaz, nem feltétlenül iszik mellette.
2021. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Lehet tőle baja, a macskák nagy része laktózérzékeny
2021. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Hát mivel laktózérzékenyek a macskák, ezért kőkemény f*sást idézhetsz elő nála, ami azért mindkettőtöknek elég kellemetlen lesz. Ha tudsz vegyél macskatejet (Rossmannban is van például vagy állatboltban). Laktózmentes tejet csak nagyon maximum vizezve ajánlom, mert az meg tele van cukorral, az se jó nekik.

Mindenképp érdemes átszoktatni vízre - fokozatosan! Mármint úgy, hogy minden nap kicsit jobban felvizezed a macskatejét.

Kaját eszik rendesen? Csak az ivásról beszélsz, de a nedvestápok 90%-a is víz, abból is vesz fel vaalmennyit.

2021. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
laktózmentes tejet adj neki ha csak azt issza.
2021. júl. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
vagy cicatejet, lehet rossmannban meg ilyen helyeken kapni
2021. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! A legtöbb macska laktózérzékeny, így nem jó nekik a tej. Viszont lehet adni neki laktózmenteset.

Vizet is fog majd inni,ne aggódj! :)

Nekem is van két macskám, úgy szoktattam rá őket,hogy amikor adtam nekik száraztápot, akkor öntöttem hozzá vizet. Megették,megitták.

2021. júl. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baja nem lessz a tejtol de azert az nem potolja a vizet!

Ne adj tejet par napig es legyen elotte viz,biztos inni fog. Tejet adjatsz kaja elott vagy utan neki,ha szaraztapot eszik arra is ratoltheted.

2021. júl. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az evésről:

Evés terén nem válogat, megeszik mindenféle tápot, konzervet szinte bármit, csak az ivás a bajos.. Majd kipróbálom a kaja felvizezést és a macskatejet.

2021. júl. 2. 17:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azt sem árt tudni, hogy a macska/laktózmentes tejre sem jó rászoktatni, mert nagyon hizlalja őket (a macskatej áráról nem is beszélve). A cél a víz legyen szerintem.
2021. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, azt gyanítom hogy a csapvízen érez valamit amit elé raksz. esetleg próbáltál már neki adni gyűjtött esővizet vagy szánsavmentes ásványvizet? esetleg szűrt vizet? bár ez utóbbi nem biztos hogy annyira jó mert az ásványi anyagok is kevesek benne. Az én macskám nem itta meg régen a csapvizet, de miután elköltöztünk az új helyen szívesen iszik a csapvízből. lehet hogy valamit érez rajta.
2021. júl. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!