Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megérzik a macskák ha valaki...

Megérzik a macskák ha valaki beteg? Kis macskákban nincs együtt érzés? Beteg vagyok ,ő meg csak harapdál és karmol. Régen volt idős macskank az mindig oda jött hozzánk ha betegek voltunk.

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 06:46
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
8%

#9 nem az a kérdés, hogy a macska megbízik-e az emberben, hanem hogy az ember megbízhat-e a macskában.


A tapasztalat azt mutatja, hogy NEM. A macska megbízhatatlan állat. Nem nevelhető, nem idomítható, azt csinál, amit akar.


A macskabzik kiélhetik rajta a saját gondoskodási ösztönüket, de viszonzást nem lehet elvárni a macskától. A macska addig marad az ember mellett, amíg haszna van belőle.

2021. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
92%

Érdekes, nekem 0-24 a seggemben vannak a macskáim, akkor is ha nem éhesek. :D a férjemnek is.


De mindig jó tanulni az okos emberektől, legközelebb ha kajálás után felmászik a nyakamba valamelyik, akkor kivágom a kertbe, mert biztos érdekből csinálja a rohadék.

2021. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor együttérző ha szeret. Kiérdemled a szeretetet tőle? Vagy csak lerázod ha akar valamit?
2021. jún. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
89%
#11 továbbra is azt mondom, hogy a ne saját primitív példádból indulj ki
2021. jún. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
19%
#13 amit ki kell érdemelni, az nem szeretet, az fizetség. A macska nem szeret téged. A macska használ téged, és hízeleg neked.
2021. jún. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%

Meg lehet nézni cirkuszban, valamelyik előadáson belül a macska show-t!!! Tavaly itthon a fővárosiban láttam. Bár engem nem lepett meg, de ajánlom mindenki figyelmébe, nagyon cukik :3

A macskákat trükkökre tanították meg, ugráltak, a gazdi kezébe is pl székről. Utána dicséret, puszi és jutalomfalat ment mindegyiknek. Fegyelmezetten, gyönyörűen megcsináltak mindent.

Ilyen egy átlagos macska aki jól van szeretve és akivel foglalkozik a gazdija. Pont. Nincs kivétel. Amelyik macska köcsög/csak a kajára megy ott az emberek rontanak el valamit. Esetleg a korábbi gazdik/tapasztalatok.

Nekem ha fáj a hasam/fejem/hajam, rossz kedvem van, ideges vagyok, boldog vagyok stb, mindig tudják hogy bánjanak velem, bújnak, a fájó részemen dorombolnak, vigasztalnak(a nyakamba teszik a lábukat és kb átölelnek), vagy teljesen békén hagynak ha épp arra van szükségem.

Lehet hogy macskab*zi vagyok, de ettől még igaz minden amit leírtam.

A gond ott kezdődik hogy sok embernek halvány segéd fogalma nincs arról hogy milyen egy jól szeretett, normálisan tartott macska. Nem fogja a segged nyalni ha csak nem adsz rá neki okot, és az nem az etetés meg néha egy simi.

2021. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
10%

#16 „Amelyik macska köcsög/csak a kajára megy ott az emberek rontanak el valamit.“. Lefordítom neked: ha a macska köcsög, azért is az ember a hibás. Szerinted. Mert te a macskát többre tartod az embernél, azért teszel ilyen általánosító állításokat.


Ez tipikus a macskásoknál, hogy az állataikat többre tartják embertársaiknál. Nem baj. Majd ha megöregszel, gondoskodjon rólad a macskád.

2021. jún. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
80%

Bizonyos embereknél valóban többre tartom az állatokat. Aki nem képes elfogadni valakit úgy ahogy van és szeretni annak ez nem kötelező. Mint ahogy macskát tartani sem kötelező. Nem kutya, nem viseli el a megalázást, büszke, önérzetes állat. Ettől még okos, ha jól kommunikálnak és bánnak vele akkor nagyon kedves és törődő lény. Meglepődnél mikre képesek.

Nem tartom magam macskásnak, csak és kizárólag azért nincs kutyám, mert olyan a munkám, nem tudok elég időt otthon tölteni és nem tudnám magammal vinni se. Ha ez máshogy lenne már rég itt ugrálna nekem egy, de lehet több kutya is.

Nem az állat dolga az emberről való gondoskodás, ezt te sem gondolhatod komolyan -.-

2021. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%

#18 tudom, mire képesek a macskák. Irtják a védett madarakat, és telesz*rják a szomszédságban a veteményest meg a gyerekek homokozóját. A macskások meg tesznek rá nagy ívben, hiszen mi csak emberek vagyunk, az ő állata viszont macska.


A macskát nem lehet megtanítani viselkedni; de sajnos a macskásokat se lehet megtanítani embertársaik tiszteletére.

2021. jún. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
66%

[link]

Ez csak egy a sok közül.

Én nem a falun “tartott” macskákról beszélek. Szerencsétlenek csak ki vannak b*szva a szabadba, jó esetben ivartalanítva, oltva, de többségében minekaz jóazúgy öreganyáinkná’ is úgy vót azt jó vót hozzáállás megy -.-

2021. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!