Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megérzik a macskák ha valaki...

Megérzik a macskák ha valaki beteg? Kis macskákban nincs együtt érzés? Beteg vagyok ,ő meg csak harapdál és karmol. Régen volt idős macskank az mindig oda jött hozzánk ha betegek voltunk.

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 06:46
A kérdező szavazást indított:
A macska szőr lényegesen tényleg ártalmas
Ha bele karmol a macska a szemedbe komoly sérülést szerezhetsz
Sosem volt bajom a macskaszőrtől
Sokszor megkarmoltak a macskáim de sose volt semmi bajom
Kismacskák játékosak de nem együtt érzőek
Idősebb macskák együtt erzobben
35 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
97%

Kiscica, játszik. Nem jelenti azt, hogy nem "együttérző".


Egy gyerek sem fog pàtyolgatni, ha beteg vagy. Ugyanúgy el kell látni, játszani kell vele stb.

2021. jún. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
99%

Nem értem a logikai összefüggést a szavazatoknál :D


Amúgy igen, sok betegséget megéreznek. Persze nem mindent.


De legfőképpen a betegséggel társuló levertséget, rosszkedvet érzékelik, ilyenkor sok macsek, kutya próbál a gazdája kedvében járni.

2021. jún. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
23%
Macskától ne várj együttérzést. Kutyának gazdája van, macskának személyzete.
2021. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó: Azért a macskák is tudnak kedvesek lenni az emberrel.
2021. jún. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
50%

#4

Nem tudja mert még nem volt macskája



Mellesleg kérdező

A kölyök macskának a játék az alap igénye

Engem hajnal 4kor keltett mert játszani akart. Nem érdekelte hogy fáradt vagyok.

A nagyobb cicák viszont már lehetnek együttérzők. De ez személyiségtől függ. Nem minden cic ugyan olyan.

2021. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
85%
Én ettől a kérdéstől vagyok beteg, elhalt pár ezer agysejtem.
2021. jún. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
16%

Le lehet pontozni, de a macskát csak az eledel köti a gazdájához, nem a gazda iránti szeretete!

Nekünk is lett már úgy macskánk, hogy elkezdtük etetni, és többet ehetett nálunk, mint a másik - , utcabeli gazdájánál, és végül mi lettünk az új gazdái!

Kertes házban élek. Nem hagyhatom nyitva felügyelet nélkül az ajtót, mert már nem egyszer volt olyan, hogy azt vettem észre, hogy valamelyik már fent van a konyhaasztalon...

Tudom, sok a macskabzi, akinek nincs hapsija vagy nője, és ez a dög jelenti az egyetlen társaságát.

2021. jún. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
8%
#7 bizony, ez az igazság.
2021. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
91%

"Tudom, sok a macskabzi, akinek nincs hapsija vagy nője, és ez a dög jelenti az egyetlen társaságát."


Mert bennük megbízom, az emberekben nem. Amit előtte írtál, abban pedig nincs igazad. Az én macskámat 4 hetesen találtam, úgy csimpaszkodott rajtam, mint egy kisgyerek. Már öreg, 10 éves elmúlt, de a mai napig, ha néhány napra el kell mennem, másra bízom, akit szintén ismer, ugyanott lakunk, de mégsem eszik egész nap, nem játszik, csak nyafog és amint hazaérek körbeugrál, mintha évek óta nem látott volna, aztán beleesik a kajás tányérba, de csak akkor, ha ott vagyok mellette, mert a bemegyek a szobba, akkor inkább nem eszik, hanem bejön utánam, hogy velem legyen.

És ez csak az én esetem, rengeteg ilyen van. Amikor te kajával csalsz magadhoz kóbor macskát, azért csak a kaja érdekli, mert amúgy nem bízik már az emberben, mert annyi szar érte. Ebben az egyben különbözik a kutyáktól, hogy a macska nem bocsát meg mindent, nem könnyű elnyerni a bizalmát, mint a kutyának. Tudom, mert van kutyám is, aki szintén mentett és felnőttként befogadott cicám is, láttam, hogy a cicának több idő kell. De ez nem azt jelenti, hogy nem szeret senkit, nem számít neki más, csak a kaja, hanem azt, hogy ő nem kutya. Mások, más faj, más jegyekkel, más természettel, de attól még egy állat, aki nem érdekből kötődik másokhoz, mint az ember.

2021. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
#7 ha valamihez nem értesz minek pofázol bele? Attól még, hogy egy macska bizalmát nem sikerült elnyerned még több van bennük, mint amennyit a korlátolt agyaddal fel sikerült fognod.
2021. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!