Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska aids és macskaleukózis...

Macska aids és macskaleukózis védőoltás - mit tudtok róla?

Figyelt kérdés

Elvileg tesztelni kell a cicát mielőtt beadják neki, mert ha fertőzött, akkor nem oltható. Ez a teszt micsoda? Vérvétel?


Érdemes beadatni? Milyen gyakoriak ezek a betegségek? Mivel járnak? Gyógyíthatóak?


Hirtelen nem találtam erről átfogó cikket, de ha ti tudtok, akkor linkeljetek légyszi!


2010. aug. 23. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem még egyik oltásnál sem tesztelték a macskámat.

A leukózis ellenit évente adják, az AIDS most hirtelen nem jut eszembe, hogy egyszeri vagy azt is évente kell.

Ezek a betegségek nem gyógyíthatóak és a cica nagyon sokat szenved mikor megkapja (a betegséget) amíg bele nem pusztul.

Érdemes beadatni kijárós cicáknak, bentieknek nem feltétlenül.

Ennyit tudok róluk hirtelen.

2010. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jé, nekünk azt mondták az állatorvosin, hogy muszáj tesztelni.
2010. aug. 23. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Az AIDS ellen nincs védőoltás. Volt/van az USA-ban próbálkozás rá, de a hatása erősen vitatott. Leukózisra van oltás, ami ajánlott minden kijáró macskának. Itt van egy jó oldal, ahol mind a két betegségről találsz egy jó leírást.


[link]

2010. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pedig basszus tuti,hogy macskaidset mondott a csaj az egyetemen, ráadásul 3 tanuló előtt mondta, csak nem beszélt hülyeséget.Nem lehet, hogy már itthon is van azóta?
2010. aug. 23. 18:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Nem FIP-et mondott? Könnyen keverhető a FIV-vel (macska AIDS)
2010. aug. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudom, hogy a macska AIDS hivatalos neve FIV, de határozottan emlékszem, hogy a macska aids kifejezést használta. Azért emlékszem ennyire, mert én is meglepődtem, hogy arra van oltás, bár nem értek a macskákhoz, a mostani az első, de errő a betegségről már hallottam. Sőt még meg is jegyeztem, hogy hú, az nagyon jó, mennyivel könnyebb megelőzni, mint ápolni egy beteg cicát, aztán még beszélgettünk arról, hogy az nem terjed emberre, stb.
2010. aug. 23. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!