Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon ciki, és biztos ostobán...

Nagyon ciki, és biztos ostobának gondol?

Figyelt kérdés

Állatorvoshoz vittem a nőstény cicám, mert az ellést követő másfél hét után a hasán éreztem valami kemény, gumos dolgot. Megijedtem nem e kiscica maradt benne.

Nos, szerencsére nem. A doki azt mondta nagyon tejel és ezért olyan kemény. És feleslegesen vittem be. Elég ciki helyzet volt. Nagyon.


2021. ápr. 29. 17:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
20%

"jó gazdi" meg 'felelős gazdi" meg "figyelsz a macskádra"

Nem tudom mióta luxus az ivartalanítás egy felelős jó gazdinak, aki figyel az állatára ...

Ja bocs, mindjárt jön, hogy csak talált macska, meg ideszült ...

2021. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%
#11 Efölött valóban elsiklottunk 😅
2021. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kösz a kedves kommentet, utolsó. Ha szeretnéd tudni, cicás csoportban kértek neki segítséget. Akkor már vemhes volt.

Az összes többi macskám egyébként ivartalan, sosem ellettek. Épp ezért nem is tudtam, hogy az emlő ilyen is lehet 😄

A kiscicákat egyébként megtartjuk, ők is - mint a mamijuk, ivartalanítva lesznek.

De azért remélem a te lelkibékéd helyreállt, hogy megmondhattad nekem a tutit. Legyen szép napod 😃🙋🏻‍♀️

2021. ápr. 29. 19:48
 14/19 anonim ***** válasza:
11%
Csak vemhes volt, de még nem voltak meg a kölykei, vagyis lehetett volna még ivartalanítani.
2021. ápr. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Amikor már ilyen nagyok a kölykök, a jobbérzésű állatorvosok nem ivartalanítanak. Persze ezt is biztos jobban tudod 😃

Bár fogalmam sincs neked személy szerint mi a gondod azzal, hogy az anyuka és kölykei is jó helyre kerültek, de m ha ennyire szeretnéd, hogy igazad legyen, hát tessék 😄


Mindenki másnak nagyon köszönöm a választ! Már sokkal kevesbé érzem magam olyan "furán" 🙂

2021. ápr. 29. 20:06
 16/19 anonim ***** válasza:
53%
Már vártam az első "ivartalanítani kőne" hülye gyereket. Egy éppen befogadott cica után senkinek sem az az első, hogy rohan vele az állatorvoshoz. Nekem még az időpontra is 2 hónapot kellett várni mikor vittük a macskát dokihoz. Ha esetleg úgy alakult, hogy a műtét előtt vemhes lett a cica akkor mindig kerestünk gazdát a kölyköknek. Ezek a kismacskák senkinek nem ártanak azzal, hogy megszületnek.
2021. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Épp ezaz. Szerencsétlen kismacskák senkinek nem ártanak, de a hülye gazdáik ennek teszik ki őket.

Tök jó, hogy jó helyre kerültek, de ahány nálad született, annyi árva cica halat meg helyettük. Mert ha az ő születésüket megakadályozod, helyette befogadhattál volna már megszületett árvákat.

Amennyit csak lehet meg kellene akadályozni, aki pedig kiscicát akár ne magának gyártson, hanem fogadjon be árvát, akiket nem tudták megakadályozni.

Így lehetne visszaszorítani az évente több millió ártatlan macska halálát.

De ti mégis minden alkalommal vérig pontoztok és nektek áll feljebb, mert érzéketlen f@x vagyok, hogy megölném őket, pedig valójában én próbálom menteni őket és ti járultok hozzá az állatkínzáshoz.

2021. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Nem vagy állatorvos, ha valami elváltozást vagy szokatlant érzel a macskádon, akkor elviszed orvoshoz. Semmi égő nincs benne...
2021. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

11! Egyébként nem tudom miért olyan hihetetlen a sztori, nekem rendszeresen ideszül egy macska a szerszámos házamba.

Sosem látok anyamacskát a kertemben, ellenben amikor bemegyek a házba, akkor rendszeresen (idén már kb ötödször) találok egy almot.


Az első alkalommal rájuknéztem 1-2 napig és figyeltem az anyamacskát, de sosem láttam, ezért behoztam azt az 1 megmaradt kicsit (a doki szerint max 3 napos lehetett) és négyóránként cumiztattam. Ő megmaradt és most már egy 5 kilós ivartalan kandúr.


A második alkalommal nem vártam eddig, hanem behoztam mindenkit (anyamacskát szintén nem láttam) és az 5 macskából rajtam maradt 1, ezért lett 1 ivartalan nőstényem is.


Fingom nincs kié a macska, mert sosem látom, a kutya meg a kerítés miatt azt sem tudom hol jöhet be.


Most megint van 4 db "házi szaporulatom" a házban akiknek majd gazdi kell. Hiába raktam ki élvefogó csapdát kajával, nem megy bele semmi.

2021. ápr. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!