Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska epilepszia?

Macska epilepszia?

Figyelt kérdés

Gyanítom, hogy epilepsziás a kiscicám (6 hónapos lány). Először kb. 1 hónapja volt, hogy a semmiből egyszer csak elkezdett rángatózni szegény, ez 2 percig tartott maximum. Utána egy darabig zavart volt, céltalanul járkált 20 percig, azután megnyugodott. Akkor azt mondta az állatorvos (azonnal elvittem utána, úgy megijedtünk) hogy ha ez nem lesz szinte mindennapos, akkor ez nem epilepszia, várjunk egy kicsit, hátha nem az váltotta ki.

A mai napig minden rendben is volt, majd észrevettem, hogy ismét elkezdett rángatózni a fekhelyén, egyből odamentem, mindent elpakoltam mellőle, ugyanúgy mint először 2 perc múlva abbamaradt. Utána nagyon zavart volt, lényegében ugyanazok voltak a tünetek, mint először, céltalan járkált a lakásban, majd egy kis idő múlva megnyugodott, miután sokat simogattam és beszéltem neki.

Benti cica, általában figyelem, ezen a 2 rohamon kívül semmi szokatlan nincs vele, jó kedvű, játékos cica. Természetesen segíteni szeretnek neki, és kérni fogom az állatorvostól a vérvizsgálatot, hogy bebizonyosodjon, tényleg erről van szó, és kapjon gyógyszeres kezelést (az ivartalanítás is épp aktuális a doki), addig is az lenne a kérdésem, hogy mivel tudom segíteni itthon, hogy ne legyen rohama? Van ami kiváltja, pl. este sötét szobában a tv? Nem sokat tudok a kiváltó okokról, cikkekben sem igazán látom, hogy tudnék segíteni neki, hogy kevesebb kiváltó ok legyen. Ha valakinek van tapasztalata, kérem írja le. Előre is köszönöm!



2021. febr. 25. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem volt epilepsziás kutyám és nem mindennapos a roham!

Vidd másik orvoshoz ez hülye...

2021. febr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az Energyvet-nek van epilepszia termèke cicàknak. Nèzd àt. Hatàsos.
2021. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindennapos, nagyon sok dolog kiválthatja. Ha megtörténik és tudod, jegyezd fel a körülményeket, mit csinált előtte, milyen idő volt, stb., ezek is segíthetnek valami mintát találni. Ha nem történik nagyon gyakran és nem túl intenzív (és tényleg epilepszia a probléma), akkor lehet gyógyszert sem kap rá. Ilyenkor ne nyúlj hozzá, mert nem tudja, hogy te vagy az. Mindenképp kérdezz rá az orvostól.
2021. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyám volt epilepsziás. Ha minden nap kijön a roham, az már nagyon nagy bajt jelezhet. Tehát keress egy másik állatorvost.

Először azt kell kideríteni, hogy valóban epis-e a cica, mert vannak más, rohammal járó betegségek is.

Ha valóban epis, akkor vagy szüksége lesz gyógyszerre, vagy nem. Ez függ attól, hogy van-e elváltozás az agyában, egyáltalán mi okozza, milyen időközönként van rohama, tehát van-e hosszabb tünetmentes időszak.

Roham alatt tilos felkapni, vag bármit csinálni vele. A fejét fogd, ha beverné a bútorokba.

Van a fokális és a teljes epilepszia. A fokális enyhébb lefolyású, bólogatással, nyaldosással, kapkodással stb jár. A teljes meg egész testre kiterjedő, fejet hátra húzó, görcsös rángás.

Az állatok általában (néha az emberek is), érzik előre a rohamot. Nyugtalanná válnak, céltalanul mászkálnak, láthatóan feszültek.

Okozhatja agyi rendellenesség, szervi probléma, daganat, lehet vele született, vagy szerzett. Kiválthatja kb bármi, bizonyos frekvenciák, zajok, fény villogás, stressz, frontok, fájdalom stb.

Mindenképp keress fel másik állatorvost, mert szervi baj is okozhatja, ki kell vizsgálni alaposan, illetve minden roham gyengíti a szívét.

2021. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
60%
Vérvételből az epilepszia nem fog kiderülni.
2021. márc. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!