Egy macska "adhat át" epilepsziás rohamot egy embernek ha a macska nem epilepsziás?
Az epilepszia nem fertőző betegség.
A kinti macska karmolásától kaphatsz bakteriális fertőzéseket, de az epilepszia nem az.
50 éve vannak macskáim, soha semmi bajom nem volt.
Először legyél tisztában az epilepszia fogalmával. "Az epilepszia az agy olyan működési zavara, melynek során elektromos túlműködés alakul ki, bizonyos agysejtek gátlásuk alól felszabadulnak. Ennek következményeként elektromos kisülések, illetve kisülési hullámok keletkeznek melyek tudatzavarban (akár eszméletvesztésben), zavartságban, izomgörcsben, vizelet/széklettartási képtelenségben nyilvánulnak meg."
Nekem a kutyám epilepsziás, gyógyszert is kap rá. Van a teljes testet érintő roham, ami pár percig tart, általában eszmélet vesztéssel jár, és a teljes teste megfeszül. És van a fokális, ami folyamatos, akár pár másodpercenkénti rohamot jelent, egyensúlyzavarral, összecsuklással. Baromira nem karmolás formájában terjed. Lehet örökletes, kialakult, vagy bizonyos betegségek (pl daganat), időskor, ijedtség stb. Szóval biztos lehetsz benne, hogy nem epilepsziás rohamod volt, inkább alvásparalizis.
A másodlagos epilepsziát mi válthatja ki?
– Ez a típus valamilyen, az agyban kialakuló betegség következményeként, utóhatásaként jelentkezik. Okozhatja például olyan baleset, autós gázolás, amelyben az agykéreg megsérül, s később sem regenerálódik teljesen, bizonyos anyagok lerakódása az agyban (fehérje, lipid, poliszacharidszerű molekulák), baktériumos, vírusos, gombás, parazitás fertőzés.
Ha a cica barátságtalanná, esetleg egyenesen agresszívvá válik, vagy kedvetlen és a játékára sem reagál, azonnal forduljunk állatorvoshoz. A letargia és az agresszió ugyanis szinte mindig valamilyen egészségügyi problémát jeleznek, amely megállapításához és kezeléséhez mielőbb szakember segítségére van szükség.
Ugyanígy aggodalomra adhat okot, ha az amúgy mozgékony macskánk sokat fekszik, és az is gyanús, ha elbújik előlünk, és még a hívásunkra sem akar előjönni. Ezek esetében fennáll annak a veszélye, hogy a cicánk valamilyen sérülést szerzett, amelynek hatására nem tud rendesen mozogni. Ilyenkor is azonnal keressük fel állatorvosunkat.
Ennyit írtam le a netről de nem írta, hogy adhat-e át epilepsziát. Én úgy tudom , hogy nem rengeteg betegséget igen de ezt nem mert ez idegrendszeri betegség.
Ha van u. n. másodlagos, szérülésből kialakuló epilepszia, akkor mi a helyzet az idegrendszert károsító fertőző betegségekkel?
Mondjuk veszettség?
Bár sztem abba előbb belepusztulsz mint epilepsziás lennél... de hasonlót el tudok képzelni...
Főleg, hogy az epilepszia kialakulásának okait nem ismerim teljesen.
Vagy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!