Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Táp helyett mit adjak a beteg...

Táp helyett mit adjak a beteg cicának? A többi lent.

Figyelt kérdés

Sajnos a macskámat elütötte egy autó, mikor kiszökött, így meg kellett műteni kb 1 évvel ezelőtt. Most két éves a cica.


A macskám eddig prémium tápot és kevés alutasakos eledelt evett.


Viszont a műtét miatt ahogy nőtt a cica, nőtt neki még egy csont a műtét helyénél és sajnos ez akadályozza a macskát időnként a székletürítésben. Ami annyit jelent, hogy időnként „bele sül” az ürülék, de az említett csont miatt, csak erőlködik a cica és nem jön semmi. Így el kell vinni, hogy beöntést adjon neki alul-felül az orvos.


Most is a héten háromszor kell vinni …Mútétet nem javasolt az orvos, mert azt mondta kockázatos és nincs rá semmi garancia.


Iyen B-vitamin cuccot írt fel, hogy adjuk neki, meg azt mondta, innentől kezdve nem ehet tápot, sem semmi keményet, csak alutasakos ételeket és húst, mivel hogy a macskák kevés vizet isznak, így bele sül a táp és megint előjön az hogy nem tud üríteni.


Ez mind rendben van, mert megeszi az alutasakosat is, sőt a húst is, ha nem eszik fél napig, bármit ráerőltetek ha már éhes, de sajnos nem azt olvastam, hogy a 80% víztartalmú alutasakos eledelek olyan táplálók lennének, amit úgy vettem saját magam is észre, hogy amíg kapott rendes prémium tápot, alig evett az alutasakosból. Most, hogy két napja csak azt kap, 3-4 csomagot is képes megenni és éhes.


Tudok venni különböző húsokat, azzal semmi gond, tudom, hogy sertés tilos, azt nem kap,.


Tudok venni a prémium, olcsó, bármilyen alutasakos kaját.

De olvastam, hogy a tápokban csomóféle vitamin, ásványi anyag, stb van, amit valamivel pótolnom kéne.


BARF étrend nem játszik a csont miatt.


Mivel egészítsem ki neki a húst és az alutasakosat, hogy ne legyen vitamin illetve tápanyag hiánya és ne legyen folyton éhes a 0 tápanyagtatalmú cuccok miatt?



2021. febr. 24. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Barfban a csontot lehet helyettesíteni, csontporral, tojáshéjporral vagy darált csontossal
2021. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%

Nyers csirkemáj. Hetente kaphat egyet. Kanálka natúr joghurt. Tojás. Sovány túró. Megpróbálhatnád a macskatejet is, azt állítólag szeretik, és máris pótoltad a folyadékszükségletét.

Zöldségeket is kipróbálhatod, az enyém örül, ha kap egy darabka sütőtököt, de nyilván macskája válogatja

2021. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a tejet semmilyen formában nem szereti. Sem joghurt, sem tej, sem túró. Próbáltam már kétfajta macska tejet is, egyiket sem itta meg.

Mivel két cicám van, a másik persze minden ilyen elfogyaszt....

2021. febr. 24. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!