Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szobacica fürdetés? Mit...

Szobacica fürdetés? Mit ajánlanátok rá (többi lent)

Figyelt kérdés

Évek óta van szobacicánk, sose megy ki, ezért nem is szokta összekenni magát, így eddig még sosem került sor fürdetésre, hiszen elintézte magának.

Most viszont hátul a hátán a farka felett közvetlenül és kicsit oldalt is össze van tapadva a bundája, mintha valami ragacsosba feküdt volna bele. Egyébként nagyon kezes cica, de nem akarjuk annyira traumatizálni szegényt, láttam hogy kapható állatoknak száraz sampon, ami egy hintőpor féleség, bár az nem tudom mennyire hozná ki az összetapadást a bundájából. Szerintetek csak a fürdetés maradt? Ettől egyébként azért is félek, mert hűvösebb időbe nyitott ablakhoz ha odaül könnyen megfázik, hiába van meleg a lakásba.



2021. febr. 18. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Azt a területet nedvesítsd be.


Felnőtt macskát nem kezdünk el random fürdetgetni, ehhez hozzá kellett volna szoktatni.

2021. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg megpróbálhatod egy nedves szivaccsal átdörzsölni, ott ahol ragacsos. A nyitott ablakhoz meg ne engedd oda, míg meg nem szárad.
2021. febr. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Én a kozmetikust ajánlom ha van a közeletekbe.

A cicát egy hordozóba bele kell rakni + meleg pléd és a kozmetikus elintézi a többit.

2021. febr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
#3 Kozmetikus lehet nem is vállal olyan macskát ami még életében nem volt kozminál, azt is piciként kell szoktatni.
2021. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk fehérjeallergiás a macska, így évente egyszer van, hogy rosszat kap enni és... maradjunk annyiban, hogy koszos lesz a feneke :D Ilyenkor megragadja a férjem a szűrét, a csap alá tartja csak azt a részt átdörzsöljük picit fürdetővel és kész. Utálja a macska? Igen. Hisztizik és fúj ilyenkor de nem támad - bár lehet ez nevelés kérdése, szóval csak óvatosan. Jutit kap utána, öt perc múlva már az ölünkben alszik szóval azért nem akkora nagy trauma nekik.
2021. febr. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
fürdettem már felnőtt macskát többet is, az egyik kiszakított egy darabot a karomból, a másik csak ijedten nyivákolt, de nem is próbált menekülni. mindkettő túlélte a procedúrát, mindketten tiszták lettek, nem fáztak meg, nem sértődtek meg, nem lett ptsd-jük. ne komplikáld túl a dolgot
2021. febr. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!