Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szokik le róla a...

Miért nem szokik le róla a cicó hogy felmászik az asztalra?

Figyelt kérdés
5-6 hónapos kandúrcica, és kaphat akármennyi kokit, szidást, egyszerűen nem szokik le róla, és már tele van vele a hócipőm, hogy akárhányszor nem látjuk, oda szépen lecsüccsen, és összeszőrőzi az asztalt, amit utána takaríthatunk le!
2020. okt. 30. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert macska.
2020. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szokj hozzá, a kaják elpakolásával te legyél figyelmesebb. Buli az élet cicákkal!
2020. okt. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert macska.
2020. okt. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Sose fogod tudni leszokatni róla annyira, hogy akkor SE menjen fel, ha nem látjátok.
2020. okt. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel még elég fiatal ezért simán meg tudod nevelni. Adj neki egyre nagyobb pofonokat mert nem tudod neki szépen elmagyarázni hogy :"cicuka légyszike ne mássz föl az asztalra mert az nem jó nekem"

Egy macska olyan mint egy gyerek...áldás de ha nincsen megnevelve akkor kész pokol...és mire felnő addigra megy neki a falnak. Nevelni..kell. És ha megpofozod az nem azt jelenti hogy te őt utálod hanem azt hogy mivel te vagy az anyja/apja/gazdája..hívjuk akárhogy....meg kell tanulnotok kölcsönösen tisztelni egymást és gondoskodnod kell róla..ami nem csak etetésből és simogatásból áll hanem nevelésből is. Ne félj..pofonvágni a cicát ha nem ért. Sok sikert:))

2020. okt. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Dobry Kinga Remélem nincs gyereked, és amíg így gondolkodsz nem is lesz! Sőt ha téged így neveltek, akkor érdemes pszichológushoz menned, és rájönnöd, hogy tiszteletet soha ne óriási pofonnal akarj kiérdemelni, és elvárni, mert csak félelmet szül, és megalkuvást.
2020. okt. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem erre gondoltam....sajnálom hogy így értelmezted.Azt akartam elmagyarázni hogy mivel a macskával nem tudsz úgy kommunikálni mint egy emberrel ezért meg kell neki mutatni hogy semmi jó nem származik abból hogy felmászik az asztalra....egyszer megpofozod erősebben és ha nincsenek mentális problémái akkor össze fogja rakni hogy neki nem szabad felmászni...nem azt írtam hogy verje a macskát..isten ments. nekem is 3 macskám van és sikeresen fel vannak úgy nevelve hogy tudják hogy hova nem szabad mászniuk és nem pofoztam fel őket még talán 4×sem és boldog közös életet élünk problémák nélkül úgy hogy meg sem fordul a fejükben hogy oda menjenek ahol tudják hogy nem szabad lenniuk.Remélem így érthetőbb volt.
2020. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinga, ha ilyen nagy macskaszakerto vagy, tudnod kellene, hogy hiába vered a macskád, félni, rettegni fog tőled, melletted majd nem mer megmoccanni sem, de ha nem látod, ugyanúgy kieli magát.

Tényleg remélem, hogy nincs gyereked.

2020. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted a lényeget. Nem verni kell a macskát...te jó ég.

Megmutatni neki hogy mit nem szabad csinálnia.És nem az a lényeg hogy megutáljon hanem hogy tudja hogy te vagy a főnök...egy olyan fönök aki kölcsönösen szeret DE...nem lehet megvezetni.Gondolom ha a macskás felmászna az asztalra akkor te addig ameddig ő leveszi a kaját onnan te csak messziről néznéd és azt gondolnád magadban hogy: "jaj nemár...soha nem fogja abbahagyni"...persze hogy nem fogja abbahagyni addig ameddig nem tudja hogy ez rossz dolog. És amikor nem vagy ott akkor azért csinálja újból mert nincs meg a kölcsönös tisztelet de ha jobban megismered a saját macskádat akkor tudni fogsz mindent. És én többet erről nem vitázok mert ez már szánalmas.

2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A fasiszta nevelési módszereket hagyjuk inkább...

Egyébként az ő szemszögéből inkább az a kérdés, hogy "Hogyan lehetne hozzászoktatni a gazdit ahhoz, hogy úgyis az lesz, amit én akarok? :)"

2020. okt. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!