Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viselkedik egy macska ha...

Hogy viselkedik egy macska ha azt hiszi én vagyok a gazdája?

Figyelt kérdés

Lakik a környéken egy kis girhes, első körben elkezdtem néha etetni hogy ne nézzen ki szegény ilyen csontsoványnak.

De mostanában be akar jönni a házba (ha adódik lehetőség meg is teszi), ha hazajövök már messziről meglát és fut hozzám, dörgölőzik, megsimogattatja a hasát, de mégha jóllakott is beül az ajtó elé. Mi jár a fejében, engem tart a gazdijának?



2020. szept. 17. 22:38
A kérdező szavazást indított:
A gazdájának hisz
Biztos hogy nem hisz annak
Téged IS annak gondol, az eredetivel együtt
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A közhiedelemmel ellentétben, a macskák is igénylik a törődést és szeretnek. Nem ahhoz húznak, aki eteti őket, hanem aki mellett jól érzik magukat. Te valószínűleg többet foglalkoztál vele annak ellenére, hogy semmi közöd hozzá, mint a saját gazdija (ha van egyáltalán). Hogy ezzel az információval mit kezdesz, az rajtad áll. Nekem nem lenne szívem elkergetni, biztosan befogadnám úgy igazán és ugyanolyan boldog, elkényeztetett szobacica lenne, mint a többi macskám. 😊
2020. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan girhes (volt?), akkor felmerül a kérdés, van gazdája a macseknak?

Egyébként nagy kalandorok, szeretik magukat két-három háztartásban is otthon érezni. :)

2020. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Édes kiscica, ő kiválasztott téged :)

Persze van köze az etetéshez is, de valóban, a macskák nem ennyire érdeklények mint ahogy egyesek szeretik lefesteni őket, szeretet is kell.

Pl a barátom etet egy macskát a házánál, de a közelébe nem megy soha mégsem. Kerüli, csak messziről figyeli és akkor megy kajálni ha ő nincs ott. Tavaly pont jött a macska mikor ott voltam, és mondta hogy hagyjam, úgysem tudom odahívni, vad. De mégis azonnal odajött hozzám és dörgölőzött, pedig nem volt nálam kaja. Azóta is mindig jön hozzám simire ha ott vagyok.

2020. szept. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A macskák megérzik, hogy ki az, aki szereti őket :) ha adsz neki enni, és nem fordulsz el tőle, simogatod, stb., akkor idővel el kezd kötődni hozzád.


Mi néhány hónapja találtunk a kertünkben egy cicust, éppen napozott, odamentem hozzá, és megsimogattam - azóta el se ment :D

2020. szept. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tapasztaltam, ha egy cicának egyszer enni adsz, akkor azzal szinte megalapoztad a macskás létedet :D ezért nem etetjük más cicáját! De mivel fenn áll a gyanúja, hogy ő kóborka, vagy ha gazdis is, akkor rossz gazdija van, így szerintem fogadd be, had élvezze a társaságodat :) hidd el, megéri. Egészen kisimul mellettük az ember.
2020. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Egyszer nagyon régen az anyukámal álltunk a busz megállóban és egy icipici narancs cirmos cica hozámbörgölözöt anyira aranyos volt nagyon haza akartam vinni de az anyukám nem engete azóta a tesóimal idösebbek lettünk és lett egy másik macskánk nem azt mondom hogy nem bírom csak tök bunko szerintem jobban jártunk volna a buszos cicával szoval tartsd meg azt a macskát
2020. szept. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!