Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Furcsán viselkedik a macskám!...

Furcsán viselkedik a macskám! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben lesz a cica 9 éves, kandúr. Ma este nagyon furcsán viselkedett, rohangált, jött-ment és nyávogott. Bejött hozzám a szobába, után hirtelen felugrott és kirohant. A konyha és a fürdőszoba közötti vonalon jön-megy már egy ideje, néha a bejárati ajtó elé ül le és nyávog. Nem először fordul elő, hogy este "megőrül". Aggódom miatta, mert nagyon szeretem. Esetleg szellemet lát? Vagy van valami baja? Vigyem orvoshoz?

2019. máj. 8. 22:17
 1/7 anonim válasza:
28%
Lehet, hogy tüzel...
2019. máj. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A macskák néha tudnak furcsán viselkedni.
2019. máj. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megesik, a macskáknál normális ez a kattant time. :) Én pl ezt a mászkálok és nyávogok a semmire stresszelést csak kandúrnál tapasztaltam, bár nyilván ez nem jelent törvényszerűséget. :)

Magyarázatnak azt tudom elképzelni, hogy nincs eléggé lefárasztva, és ilyenkor kiereszti a gőzt egy kicsit. Próbálj többet játszani vele interaktívan (a simi nem biztos, hogy elég, sok macskát az még jobban felpörget).


A lényeg: nem beteg, normális, megesik ez a rohangálás/mászkálás. Ha melette egyéb tünetet tapasztalsz, alomgond vagy nem evés, akkor érdemes rá odafigyelni, dokihoz vinni, de ha amúgy minden a megszokott, akkor nincs gond.

2019. máj. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet én is sokszor tapasztaltam. Én mindig úgy láttam/gondoltam,hogy önmagában játszik :)
2019. máj. 9. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja. Játssz vele! Én "macskaötpercnek" hívom. Papírgalacsin pöckölés, tollas bot húzigatás, ilyesmik.

Addig játssz vele, amíg el nem fárad. Egy 9 éves macskánál ez általában max. 10 perc alatt lezajlik. De ennek nagyon intenzív játéknak kell lennie. Ha szobamacska, ezt megteheted vele egy nap többször is, amikor azt látod, hogy nyugtalan. Nekem mint-benti cicám van, télen állandóan bent van, csak wc-re kéredzkedik ki, meg néha kimegy egy kicsit pörögni a fákon, de gyak. egész nap bent van. Ilyenkor igényli a közös játékot. Nyáron nincs ilyen, mert olyankor esze ágában sincs bejönni. Nagy udvarunk, telkünk van, kedvére vadászhat, rohangálhat. Meg is teszi.

2019. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, kinti-benti cica
2019. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nem kell aggódnom. :)

Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2019. máj. 9. 14:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!