Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen cica, illetve kutyus...

Milyen cica, illetve kutyus illene hozzám?

Figyelt kérdés

Cica: benti cica, félhosszú szőrű max.(pl.:brit rövidszőrű), jól viseli a 9-10 órás egyedüllétet, kézbe lehessen venni, de ne akarjon állandóan ölbe venni, és inkább a nagyobb termetű cicák jönnek be.

Kutya: napi 3 séta, reggel fél óra, délután 1 óra, este felé évszaktól függően fél-1 óra lenne.

Tanítani otthon szeretném, nem akarok kutyasuliba menni.

Kutyakozmetikás fajták is jöhetnek.

Benti kutyus lenne.

Milyen cica, kutya fajtát ajánlotok?



2020. aug. 22. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát a cicusokhoz nem igazán értek, de kutyus ötleteket tudok adni: pomerámia törpespicc, törpetacskó, yorkie, havanese, csivava, mopsz (bár ő kicsit lusta).
2020. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

A brit rövid szőrű a leírtaknak megfelel, bár nem nő nagyra, de nagyon nyugis macska, egész nap csak alszik, képes 8-10 órát ugyanott egy huzamban végigszunyálni. Jól tűri a simogatást, öltöztetést, fésülést, mi még a fogát is meg szoktuk mosni :D És mindig valakinek az ágyán alszik, de szigorúan csak lábnál. Ha olyanja van, éjjel felébreszt egy szeretetrohama közepette, ilyenkor ki kell menni vele a kajájáig és nézni kicsit ahogy eszik :D Anno olvastam hogy ösztönösen csinálják ezt, mert így biztonságban érzik magukat evés közben. De hogy miért éjjel jön rá, azt nem tudom :D

A másik macskánk maine coon, 8,5 kilós, de őt megfésülni, a körmét levágni kész merénylet magunk ellen, több ember összehangolt munkája szükséges hozzá és így is félünk tőle :D Nagyon beszédes, sokat nyávog de mi már hozzá szoktunk. Akaratos is, szeret valakinek az ölében feküdni, éjjel pedig szigorúan fej mellé fekszik (nem előnyös ha hosszú haja van az embernek). Ha már egy kicsi hiányzik a kajás edényéből, jön nyafogni és amint elindulsz az edénye fele, elkezdi pofozni a lábad és neked ugrál :D

Szóval nekem ezzel a két fajtával van tapasztalatom, és bár a brit kisebb termetű, de nekem az a szimpatikusabb fajta.

2020. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.

Pomerániai törpe spicc mindig is tetszett, bár azt mondják hamar kialakul nála a szeparációs szorongás.

Yorkie és a havanese tetszik, ezeket megnézem.

Illetve imádom a mopszokat de hallottam, hogy beteges fajta és nagyon sokat horkol amit én nem tudnék elviselni.

2.

Igen, a Brit Cica nagyon is tetszik de azt hallottam hogy nem igazán lehet ölbe venni, lehet ez egyedenként változó.

2020. aug. 22. 19:40
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg toy uszkár elvan ennyi séta mellett?
2020. aug. 22. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem az uszkár is meglesz a lakásban. Legalábbis én azt olvastam hogy ők imádnak bent lakni, meg az egyik barátnőmnek is toy uszkárja van, bent lakik és jól el van, pedig ő csak 2x1 orare hordja sétálni

(#1)

2020. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor havanese, biewer yorki, toy uszkár, pomerániai spicc a kutyák közül.

Ezeket magyarországon belehet szerezni?

2020. aug. 22. 20:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bár erről pontosabb információt nem tudok neked nyújtani, de az interneten utána tudsz nézni.
2020. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!